مقالات

انواع سقف شیبدار فلزی

انواع سقف شیبدار فلزی

 

سقف ها نقش بسیار مهمی در ساخت و ساز آپارتمان ها و برج های چند طبقه دارند.
در صورت عدم وجود این سازه شما نمی توانستید برج ها و آپارتمان های بلندی که در حال حاضر در سطح شهر ها ساخته شده اند را مشاهده کنید.
بکارگیری استانداردهای لازم در هنگام نصب و راه اندازی یک سقف از اهمیت زیادی برخوردار است و در صورت انجام هرگونه اقدام غیر اصولی و ناآگاهانه جان انسان ها به خطر خواهد افتاد.
در گذشته معمولاً سقف ها به صورت افقی و با استفاده از مصالحی همانند سنگ، چوب، سیمان، گچ و غیره ساخته می شده است. اما امروز آلیاژ ها و طرح های مدرن و زیبا تری برای ساخت سقف در بازار وجود دارد.

انواع سقف شیبدار فلزی

سقف شیبدار فلزی

به طور حتم تا به حال نمونه های مختلفی از سقف شیبدار را مشاهده کرده اید.
شیب موجود در این سقف ها باعث می شود تا آب باران و رطوبت به صورت کامل از ساختار سقف شما خارج شود.
همانطور که می دانید رطوبت در شرایطی سبب تخریب قسمت‌های مختلف یک آپارتمان یک محصول و یا سایر سازه ها می شود.
ولی با استفاده از سقف شیبدار دیگر هیچ رطوبتی به قسمت های مختلف سقف آپارتمان شما نفوذ نکرده و برای سالیان طولانی این سازه حالت اولیه خود را حفظ خواهد کرد.
شما می توانید این سقف شیبدار را در طرح ها مختلفی مشاهده کنید.
امروزه در کشور ما نیز ساخت انواع سقف شیروانی با استفاده از طرح های منحصر به فرد و زیبا در حال گسترش است یکی از پرکاربرد ترین مواد برای ساخت انواع سقف شیروانی فلزات می باشند.

سقف شیبدار فلزی
همانطور که می دانید برخی از فلزات از مقاومت بسیار بالایی برخوردار هستند در چنین شرایطی در هنگام قرارگیری در ساختار سقف شیبدار می‌توانند گزینه مناسبی از مواد در این زمینه باشند.
برای مثال ساخت انواع سقف شیروانی از آلیاژ فولاد باعث می شود تا شما یک سازه محکم و مقاوم را برای سال های طولانی استفاده کنید.
توجه داشته باشید که فلزات در این میان بدون هیچ تغییری مورد استفاده قرار نمی گیرند برخی از این فلزات با یکدیگر ترکیب شده و سپس با استفاده از مواد دیگری همانند انواع پلاستیک ها، چوب ها، رنگ ها و غیره در این ساختار مورد استفاده قرار می گیرند.
برای مثال آلومینیوم به عنوان یک فلز واکنش ناپذیر در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار داده می شود در چنین شرایطی برای ساخت برخی از سقف های شیروانی از یک لایه آلومینیومی در خارجی ترین قسمت آن استفاده خواهد شد که در پی این موضوع سقف شیروانی شما مقاوم تر خواهد بود.

معرفی انواع سقف شیبدار فلزی

سقف های شیبدار فلزی در انواع و طرح‌ های گوناگونی مورد استفاده قرار می گیرند که در این بخش نمونه هایی از آن را به شما معرفی خواهیم کرد.

1- سقف شیبدار فلزی چند بر
همانطور که از نام این نوع سقف شیروانی پیداست در ساختار آن از سازه‌های متعددی استفاده می شود این سازه ها به صورت اریب در کنار هم قرار داده خواهند شد با توجه به این موضوع به آن ها سقف شیبدار فلزی چند بر می گویند.

 

2- سقف شیبدار فلزی تک بر
این مدل از سقف شیروانی یکی از جدیدترین و مدرن ترین نمونه های سقف شیبدار در تمام جهان شناخته شده است.
همان طور که از نام این طرح پیداست این مدل از سقف شیروانی دارای یک شیب و یک سازه اریب می باشد.
اگرچه در ساختاری این سقف تنها از یک ورقه فلزی استفاده شده است اما شیب این ورقه به گونه‌ای تنظیم شده که سقف شما کاربرد منحصر به فرد خود را حفظ خواهد کرد.

معرفی انواع سقف شیبدار فلزی

3- سقف شیبدار فلزی ترکیبی
در ساختار این مدل از سقف شیبدار فلزی از طرح ها و آلیاژ های گوناگونی استفاده شده است این مدل از سقف های ترکیبی بیشتر در کشورهای اروپایی و در مناطق ییلاقی به چشم می خورند.
معمولاً سقف های شیبدار فلزی ترکیبی کاربرد منحصر به فرد تر و بهتری برای کاربران خود خواهند داد.
همچنین زیبایی بی نظیر این طرح از سقف های شیبدار باعث شده تا استفاده از آن روز به روز بیشتر و بیشتر شود.
توجه داشته باشید که برای ساخت انواع سقف شیبدار می‌توانید از طرح‌های زیادی با توجه به سلیقه خود استفاده کنید اما در این میان حفظ استانداردهای سقف از اهمیت زیادی برخوردار است.

 

ویژگی های سقف شیبدار فلزی

یکی از بهترین و مهمرترین ویژگی های سقف شیبدار فلزی مقاومت آن می باشد.
همانطور که می دانید اکثر سازه های فلزی برای سال‌های طولانی کاربرد خود را حفظ کرده و مناسب شما خواهند بود.
این مورد برای سقف های شیبدار فلزی نیز صادق است شما می توانید از انواع سقف شیبدار فلزی در هر مکان با هر آب و هوایی استفاده کنید.

ویژگی های سقف شیبدار فلزی
همانطور که می دانید اکثر فلزات با هر آب و هوایی سازگار بوده و هیچ ممانعتی در حین به کارگیری آن ها وجود نخواهد داشت.
یکی از معایب استفاده از سقف شیبدار فلزی هزینه‌های مربوط به آن می باشد زیرا برای به کارگیری برخی از فلزات در این ساختار باید هزینه‌های بیشتری صرف شود اما برای جلوگیری از این مورد شما می‌توانید سقف شیروانی مدرن فلزی خود را با ترکیبی از سازه های پلاستیکی و چوبی داشته باشد.
در شرایطی استفاده از سقف های شیبدار فلزی باعث حفظ انرژی و جلوگیری از اتلاف انرژی نیز می شود.

 

سقف شیبدار فلزی در مناطق برفی و بارانی

به طور حتم در طول زندگی خود طوفان‌ها و بادهای شدیدی را مشاهده کرده اید در این هنگام برخی از سازه های استفاده شده در ساختار یک آپارتمان حالت خود را از دست داده و یا از جای خود کنده می شوند این مورد می تواند سلامتی انسان های زیادی را در معرض خطر قرار بدهد به همین دلیل تمامی قسمت های یک ساختمان باید به روش کاملاً استاندارد در کنار یکدیگر قرار بگیرند.
این مورد برای سقف های شیبدار نیز صادق خواهد بود همانطور که می دانید قرارگیری سقف های شیبدار به گونه ای است که امکان وزش باد در قسمت های زیرین آن بیشتر می باشد با توجه به این موضوع بهتر است این نوع سقف ها به گونه ای ساخته شوند که در اثر وزش باد شدید و یا بروز طوفان های وحشتناک سقف حالت خود را از دست نداده و در همان جای اول قرار بگیرد.
اگر تا به حال از انواع گرانیت ها استفاده کرده باشید خواهید دید که در هنگام وزش باد شدید این سازه ها دچار لرزش شده و در جای خود قرار نمی گیرند گاهی نیز ممکن است به صورت کامل کنده شود با توجه به موارد گفته شده ساخت انواع سقف شیبدار فلزی در مناطق طوفانی و بارانی با توجه به استانداردهای لازم از اهمیت زیادی برخوردار است.

سقف شیبدار فلزی در مناطق برفی و بارانی
برای احداث انواع سقف شیروانی نه‌ تنها در مناطق طوفانی و بارانی بلکه در سایر مناطق نیز باید ساز و کارهای ویژه‌ای در نظر گرفته شود به همین دلیل توصیه می‌شود تا از خدماتی کاملا تخصصی و پیشرفته تری در این زمینه استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *