مقالات

انواع پوشش سقف های  شیبدار

انواع پوشش سقف های  شیبدار

یکی از اجزای ساختمان سقف می باشد که سقف از دو نوع شیبدار و مسطح تشکیل می شود انواع پوشش سقف های  شیبدار از آن دسته از سقف ها هستند که به  زیبایی ظاهر ساختمان کمک می‌کنند و کاربردهای زیادی دارند.

می‌توان گفت که سقف یکی از اجزای اصلی ساختمان میباشد چراکه به مقاومت و ظاهر ساختمان کمک می کند پس باید در طراحی و اجرای آن بسیار دقت کرد.سقف های شیبدار دارای پوشش های مختلفی میباشند که با توجه به مکان آب و هوایی باید مناسبترین پوشش را استفاده کرد

 

پوشش سقف شیبدار با استفاده از شینگل 

پوشش شینگل یکی از مصالحی می باشد که در سقف شیبدار از آن استفاده می شود و می توان گفت شینگل  یکی از پوششهای معروف می بلشد شینگل از قیر تشکیل شده است که روی سطح آن با  گرانول های معدنی پوشانده شده است.همچنین یک نوع پوششی است که مناسب برای سبک سازی و مقاوم سازی در برابر تغییرات آب وهوایی سرما و گرما و سرو صدا میباشد.

این نوع پوشش در طرح ها و رنگ های مختلفی که به روز می باشند تولید خواهد شد. و در سقفهای شیبدار سازه های مسکونی و سقف شیروانی بسیار استفاده می شود میتوان گفت نصب شینگل در سقف به علت انعطافی که دارد آسان میباشد .

دربین پوشش های سقف شیبدار شینگل بهترین نوع پوشش میباشد.

سقف شینگل

 

پوشش شینگل دارای انواع مختلفی میباشد که عبارتند از 

شینگل دولایه

شینگل لانه زنبوری

شینگل آجری

شینگل دراگون

 

نحوه نصب و زیرسازی سقف شینگل 

برای نصب سقف شینگل ابتدا با استفاده از آهن زیرسازی انجام میشود و سپس  یک تخته مخصوص قرار میدهند و روی آن را یک لایه عایق قرار داده و ورقه های شینگل را روی آن نصب میکنند.

 

پوشش سقف شیبدار با استفاده از تایل 

این نوع پوشش سقف باعث می شود که ظرافت خاصی را به نمای سقف بدهد این نوع پوشش قدیمی می باشد و با معماری سنتی رابطه تنگاتنگی دارد و به دلیل اینکه در این سازه از سفال استفاده شده است باید توسط متخصص حرفه‌ای به علت سنگینی و نصب سخت انجام شود این نوع پوشش همانند قبل مورد استفاده قرار نمیگیرد پوشش تایل مانند سفال می باشد اما از آن سبک تر است و می تواند به زیبایی سقف کمک کند.

تایل

 

معایب تایل 

وزن زیاد

تغییر رنگ به مرور زمان

نگهداری سخت

ترمیم با هزینه ی زیاد

نکته :درست است که پوشش تایل همانند سفال می باشد اما دچار شکستگی و ترک خوردگی نمی شود پس اگر افراد به دنبال سبک قدیمی می باشند استفاده از تایل گزینه مناسبی می باشد.

 

پوشش سقف شیبدار با استفاده از فلز 

برای مکان های بزرگ مانند سوله و کارخانه از پوشش فلزی استفاده میشودچراکه در برابر شرایط آب و هوایی شدید مقاومت بالایی را دارد.سازهای سقف شیب دار معمولا به صورت خرپای فلزی ساخته خواهد شد.

 

پوشش سقف شیبدار با استفاده از سنگ 

‌پوشش سقف سنگی شیبدار به ظاهر و زیبایی ساختمان بسیار کمک می‌کند ودر انواع طرح ها در بازار موجود می باشد.

از این پوشش بسیار کم استفاده میشود به دلیل اینکه نصب و اجرای آن سخت میباشد و همچنین به علت شکنندگی که دارد نمی‌توان آن را ترمیم کرد.

پوشش های سنگی سقف شیبدار معمولا  در رنگ های مشکی خاکستری قرمز و صورتی تولید میشود و استفاده از چند رنگ باعث میشود که زیبایی خاصی را به نمای ساختمان بدهد.

سقف سنگی

 

پوشش سقف شیبدار با استفاده از چوب 

در گذشته برای پوشش سقف شیروانی  چوب استفاده می‌شد.و امروزه به صورت مدرن اجرا می‌شود و به دو دسته مدرن و سنتی از لحاظ ظاهری تقسیم بندی میشود.

سنتی 

پوشش های سقف در قسمت شمال کشور از چوب استفاده میشود که به صورت دستی اجرا میشود.

مدرن

اما مدرن آن به دو شکل سقف شیبدار چوبی شینگلی و برش خورده اجرا خواهد شد.

این سقف در برابر آتش سوزی ایمن نخواهد بود به همین دلیل از این پوشش سقف بسیار کم استفاده خواهد شد.

 

رایکابام

گروه تولیدی رایکابام با هدف تولید محصولاتی که منجر به صرفه جویی اقتصادی در رقابت با محصولات وارداتی میشود،تاسیس گردیده است . رایکابام با بهره گیری از تکنو لوژی پیشرفته و مرغوب تریت متریال،در حال توسعه محصولات خود است.هدف از تولیدات این محصولات توسعه و بهبود پوشش های سقفی در جهت افزایش ارزش املاک مشتریان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *