مقالات

آلاچیق با سقف شیروانی

آلاچیق با سقف شیروانی

آلاچیق و کاربردهای آن

 آلاچیق ها سازه های چوبی یا فلزی هستند.آن ها در مکان هایی همانند باغ ها سواحل پارک ها رستوران ها مراکز تفریحی و غیره قرار می گیرند.آلاچیق ها یک محل مناسب برای نشستن و لذت بردن از طبیعت می باشد.اغلب آلاچیق ها دارای گنبدی در قسمت بالای خود هستند. سایر بخش های آن ها باز می باشد. این موضوع می‌تواند سبب رفت و آمد و جریان داشتن هوا شود. شما می توانید در حالی که در یک فضای باز قرار گرفته اید محلی مناسب برای نشستن هم داشته باشید.

شاید زمانی که به تفریح رفته باشید الاچیق های زیادی را در انواع بوستان ها و پارک ها مشاهده کرده باشید. این آلاچیق ها بستری مناسب برای ساکن شدن شما در چنین محل هایی را فراهم می‌کند. آلاچیق ها در فصل تابستان پوششی مناسب در برابر نور خورشید و در فصل زمستان پوششی مناسب برای برف و باران خواهد بود.

همچنین وجود آلاچیق ها باعث می‌شود که شما هیچ گونه آسیبی به سبزه ها و گیاهان در بوستان ها و پارک ها و یا باغ ها وارد نکنید. زیرا نشستن بر روی آنها می‌تواند سبب خرابی و آسیب رسیدن به آن شود. با توجه به این موضوع وجود آلاچیق خود در چنین مکان هایی بسیار کاربردی و مناسب می باشد.

آلاچیق

سقف های شیروانی در آلاچیق ها

همانطور که مشاهده کردید اکثر آلاچیق ها دارای سقف هایی می باشند. این سقف ها همواره نقش بسیار مهمی در ساختار آلاچیق ها دارند. سقف شیروانی موجود در آلاچیق ها می توانند از جنس فلز چوب سنگ و یا تلق باشد. این شیروانی ها دارای طرح ها و شکل های مختلفی می باشد.

امروزه از آلاچیق آنتن ها در پارک ها و بوستان ها بلکه در باغ ها رستوران ها مراکز تفریحی و تالار ها و منازل نیز استفاده می شود.شما میتوانید یک الاچیق را به گونه‌ای طراحی کنید که از آن برای تفریح و یا کار استفاده کنید.

مهمترین بخش در آلاچیق ها سقف آن می باشد. رقص در آرایشگاه ها علاوه بر این که نقش محافظتی دارد می تواند زیبایی آن را نیز تامین کند.در اکثر مواقع برای ساخت آلاچیق ها از انواع فلز استفاده می شود. البته فلزهای استفاده شده در ساختار آلاچیق ها بسیار مقاوم و محکم می باشد و با گذشت زمان حالت اولیه خود را حفظ می کند.

شیروانی در آلاچیق ها

 وجود سقف شیروانی در آلاچیق ها زیبایی آن را دو چندان کرده است. نوع و طرح شیروانی استفاده شده در ساختار آلاچیق ها می تواند در قیمت آن تاثیر گذار باشد. برای مثال اگر قصد تهیه یک آلاچیق شیروانی فلزی را دارید فلز استفاده شده در ساختار آن می‌تواند نقش مهمی در قیمت داشته باشد.

شما باید شیروانی الاچیق خود را با توجه به ساختار کلی آن و نیز نیازمندی محل مورد نظر خود را انتخاب کنید. برای مثال اگر می خواهید آلاچیق شما ظاهری شیک و اشرافی داشته باشد بهتر است از آلاچیق ها با شیروانی های سنگی یا سفالی استفاده کنید.

از آلاچیق های فلزی بیشتر برای مکان هایی همانند رستوران‌ها پارک ها ساحل ها و غیره استفاده می.شود. در گذشته نیز آلاچیق های زیادی ساخته شده و از آنها استفاده می شده است . شما می‌توانید در کاخ‌ها و قصرهای قدیمی نمونه های زیبایی از انواع آلاچیق را مشاهده کنید.

آلاچیق خاص

بهترین شیروانی برای آلاچیق ها

 یکی از بهترین نوع شیروانی برای آلاچیق ها شیروانی های سفالی می باشد. این شیروانی ها دارای عمر بسیار بالایی بوده و با گذشت زمان حالت اولیه خود را حفظ می کنند. همچنین دارای درصد بالایی از زیبایی نیز می باشند و شما می توانید در هر مکانی از آنها استفاده کنید .

این نوع شیروانی ها هزینه های زیادی در آلاچیق آن نخواهد داشت. در بیشتر مواقع کاملاً مناسب برای هر مکانی خواهند بود. نمونه دیگری از شیروانی ها که شما می توانید از آنها برای ساخت آلاچیق استفاده کنید شیروانی فلزی است .شیروانی های فلزی عایق مناسب در برابر گرما و سرما بوده و طی سالیان متوالی به همان حالت اولیه باقی خواهند ماند.

اگر می خواهید یک شیروانی با ظاهری کاملاً اشرافی و شیک داشته باشید می توانید از انواع سنگ ها و آجر ها برای ساخت آلاچیق خود استفاده کنید. همچنین هزینه های شما در این زمینه تا حدودی پایین خواهد امد. شما می توانید از سنگ های مصنوعی برای ساخت شیروانی در الاچیق خود نیز استفاده کنید.

رایکابام

گروه تولیدی رایکابام با هدف تولید محصولاتی که منجر به صرفه جویی اقتصادی در رقابت با محصولات وارداتی میشود،تاسیس گردیده است . رایکابام با بهره گیری از تکنو لوژی پیشرفته و مرغوب تریت متریال،در حال توسعه محصولات خود است.هدف از تولیدات این محصولات توسعه و بهبود پوشش های سقفی در جهت افزایش ارزش املاک مشتریان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره ی رایگان و استعلام لیست قیمت تایل های رایکا بام لطفا شماره تلفن خود را ثبت کنید
جهت درخواست عاملیت فروش محصولات رایکا بام لطفا شماره تلفن خود را وارد نمایید.