مقالات

نحوه اجرای سقف های شیروانی فلزی

نحوه اجرای سقف های شیروانی فلزی

آموزش نصب سقف شیروانی فلزی

چرا اجرای اصولی و آموزش نصب سقف شیروانی فلزی دارای اهمیت است.

ساختن سقف شیروانی یا شیبداربرای این دارای اهمیت میباشد که سقف های شیبدار از نظر قابلیت دسترسی به انها سریع میباشد. سقف های شیبدار به علت اینکه دارای  تنوع بسیار زیاد، سازگاری با شرایط اب و هوایی  مناطق مختلف، داشتن شکلی  زیبا، نصب راحت  زمان پایین اجرا، پرت کم مصالح و وزن کم برای سقف ساختمان ها در خیلی از مناطق استفاده خواهد شد..

اموزش نحوه اجرای سقف شیروانی

یکی از اجزای مهم ساختمان سقف میباشد. که باعث میشود ساختمان از لحاظ شکل زیبایی خاصی داشته باشد. شدت باد باران  رطوبت موقعیت جغرافیایی گرما سرما نو استفاده از ساختمان وزن و دیگر مسائل ساختمان باعث میشود در انتخاب نوع سقف اثر گذار باشد .

سقف شیبدار در ایران دارای انواع مختلفی هستند. که نحوه اجرای سقف و زیرسازی انها متفاوت است. همچنین نوع مصالح در اجرای سقف شیروانی اثر گذار خواهد بود.

نصب شیروانی فلزی

انواع سقف شیروانی فلزی

به علت شرایط اب و هوایی در کشور در مناطقی که در انها بارش باران وبرف بیشتر است باعث میشود رطوبت بیستر در سقف ها جمع شوند. به جای اینکه از سقف های مسطح استفاده کنند از سقف های شیبدار استفاده خواهند کرد. این کار باعث میشود ساختمان شکلی استاندارد داشته باشد و اسیب نبیند.

انواع سقف های شیبدار

تک بر چهار بر چند بر

متفاوت بودن انها در این خواهد بود که در مسیر پانل ها که قرار گرفته اند از به هم متصل شدن انها سقف ایجاد خواهد شد.البته این سقف ها هم  دارای معایب و مزیت هایی میباشند. و میدانیم هر چه تعداد برهای  سقف شیروانی فلزی بیشتر باشد قیمت انهم بالاتر میرود  چرا که برای ساخت بر های بیشتر به مواد ومصالح بیشتری هم نیاز خواهد بود.

مزیت های سقف فلزی تک بر

این نوع سقف ها به راحتی و با نیرو کار کم سقف تک بر را میتوان نصب کرد. همچنین نیاز به مصالح کمتری میباشد. که در مقابلش هزینه کمتری را در بر میگیرد. به علت شیبی که شدت ان تند میباشد باعث میشود باران و برف از روی ان به سرعت پایین بروند و روی سقف جمع نشوند.  پس باعث میشود که به پانل یا فلز سقف اسیب نرسد .و عمر انها طولانی تر شود.

مزایای سقف فلزی چند بر

این نوع سقف ها دارای استقامت بیشتری خواهند بود.در برابر بارش های سنگین برف و باران اسحکام بیشتری را خواهند داشت. و همچنین باران و برف روی این سقف ها باقی نمیماند . رطوبت هم به زودی از روی سقف خشک خواهد شد .

مزایای سقف شیروانی چهار بر

این گونه سقف ها برای خانه هایی مناسب خواهد بود که افراد قصد داشته باشند فضای خانه را وسیع تر کنند. سقف پیوسته نیست و میتواند کاربرد های زیادی را داشته باشد.

نصب شیروانی

آموزش نحوه اجرای و نصب سقف های شیروانی فلزی

در ابتدای کار باید زیر سازی برای اجرای سقف انجام شود.این کار توسط پروفیل های فلزی یا چوبی و یاحتی کلاف انجام میشود. توسط اتصالاتی که وجود دارد به بدنه سازه وصل میشود.این قسمت نگهدارنده اصلی میباشد و در اثر باد باران و طوفان به هیچ عنوان نباید جدا شود.

انتخاب کردن مواد اولیه بستگی به شیب تعیین شده دارد.شیب زیاد و یا کم بستگی به نحوه استفاده دارد . سقف های شیروانی فلزی بهترین انتخاب میباشند. چرا که مواد بی کیفیت و سنگین و دارای ضعف در برابر فشار و ضربه میتواند باعث مشکلات زیادی شود.

عمر سقف کاهش یافته و پس از گذشت زمان سقف شروع به چکه چکه کردن میکندو از عمر سقف کاسته میشود . همچنین اگر در شهر هایی که بارش باران در انها زیاد باشد باعث میشود که برای عایق کاری هزینه زیادی را به وجود بیاورد.

نصب سقف شیروانی

اولین مرحله اجرای سقف فلزی اهن کشی میباشد. که بهترین شیب ۳۲ درجه میاشد. از پروفیل های فلزی با فاصله ۸۰ الی ۷۰ سانتی متری میتوان استفاده کرد. پس از ان هم ورق های شیروانی را به طور مستقیم بر روی بخش های افقی که برای شاه تیرها میباشد میتوان وصل کرد.

این شاه تیرها یا ستونها به خرپاهای پشت بام متصل خواهد شد.در اخر از لبه خارجی و بیرونی نصب کردن را اغاز میشود. بعد از اماده شدن هم زیرسازی باید با استفاده از همپوشانی مانع رطوبت شد. تاج بام لب بند و ناودان از بخش هایی هستند که در اخر تکمیل خواهند شد ورقه های شیروانی فلزی استحکام خوبی دارند و عمر بیشتری راهم خواهند داشت.

رایکابام

گروه تولیدی رایکابام با هدف تولید محصولاتی که منجر به صرفه جویی اقتصادی در رقابت با محصولات وارداتی میشود،تاسیس گردیده است . رایکابام با بهره گیری از تکنو لوژی پیشرفته و مرغوب تریت متریال،در حال توسعه محصولات خود است.هدف از تولیدات این محصولات توسعه و بهبود پوشش های سقفی در جهت افزایش ارزش املاک مشتریان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.