مقالات

نحوه اجرای سقف های شیروانی فلزی

نحوه اجرای سقف های شیروانی فلزی

این نوع سقف با توجه به تعداد نامگذاری می شود و هر چه تعداد سقف ها بیشتر باشد هزینه سقف بیشتر می شود. سقف های شیبدار فلزی انواع مختلفی دارند که هر کدام مزایا و معایب خود را دارند،
سقف های شیروانی تک فلزی ارزان ترین نوع سقف شیروانی فلزی نوع تک تیرچه ای است.
همچنین اجرای این نوع سقف شیروانی آسان است و برای اجرای آن نیازی به متخصصان زیادی ندارید.

نصب سقف شیروانی فلزی نیاز به مهارت و تجربه بالایی دارد و لازم است پیش از اینکه دست به کار نصب این سقف شوید با مراحل آن از جمله نحوه آهن کشی سقف شیروانی آشنایی کامل داشته باشید

سقف شیروانی چیست؟

نوع سقف هر ساختمان با توجه به مواردی مانند
کاربری ساختمان، شرایط آب و هوایی منطقه، علائق و سلایق طراحان ساختمان و
سایر موارد مرتبط انتخاب می‌شود. سقف شیروانی تنها یکی از انواع سقف‌های
ساختمان است که از سال‌های دور مورد استفاده ساختمان سازان قرار می‌گرفت

آموزش نصب سقف شیروانی فلزی

چرا اجرای اصولی و آموزش نصب سقف شیروانی فلزی دارای اهمیت است.
ساختن سقف شیروانی یا شیبداربرای این دارای اهمیت میباشد که سقف های شیبدار از نظر قابلیت دسترسی به انها سریع میباشد. سقف های شیبدار به علت اینکه دارای تنوع بسیار زیاد، سازگاری با شرایط اب و هوایی  مناطق مختلف، داشتن شکلی  زیبا، نصب راحت  زمان پایین اجرا، پرت کم مصالح و وزن کم برای سقف ساختمان ها در خیلی از مناطق استفاده خواهد شد.

آموزش نصب سقف شیروانی فلزی

اموزش نحوه اجرای سقف شیروانی

یکی از اجزای مهم ساختمان سقف میباشد. که باعث میشود ساختمان از لحاظ شکل زیبایی خاصی داشته باشد. شدت باد باران  رطوبت موقعیت جغرافیایی گرما سرما نو استفاده از ساختمان وزن و دیگر مسائل ساختمان باعث می شود در انتخاب نوع سقف اثر گذار باشد.

سقف شیبدار در ایران دارای انواع مختلفی هستند. که نحوه اجرای سقف و زیرسازی انها متفاوت است. همچنین نوع مصالح در اجرای سقف شیروانی اثر گذار خواهد بود.

اموزش نحوه اجرای سقف شیروانی

انواع سقف شیروانی فلزی

به علت شرایط اب و هوایی در کشور در مناطقی که در انها بارش باران وبرف بیشتر است باعث میشود رطوبت بیستر در سقف ها جمع شوند. به جای اینکه از سقف های مسطح استفاده کنند از سقف های شیبدار استفاده خواهند کرد. این کار باعث میشود ساختمان شکلی استاندارد داشته باشد و اسیب نبیند.

انواع سقف های شیبدار

تک بر چهار بر چند بر

متفاوت بودن انها در این خواهد بود که در مسیر پانل ها که قرار گرفته اند از به هم متصل شدن انها سقف ایجاد خواهد شد.البته این سقف ها هم  دارای معایب و مزیت هایی میباشند. و میدانیم هر چه تعداد برهای  سقف شیروانی فلزی بیشتر باشد قیمت انهم بالاتر میرود  چرا که برای ساخت بر های بیشتر به مواد ومصالح بیشتری هم نیاز خواهد بود.

انواع سقف شیروانی فلزی

مزیت های سقف فلزی تک بر

این نوع سقف ها به راحتی و با نیرو کار کم سقف تک بر را میتوان نصب کرد. همچنین نیاز به مصالح کمتری میباشد. که در مقابلش هزینه کمتری را در بر میگیرد. به علت شیبی که شدت ان تند میباشد باعث میشود باران و برف از روی ان به سرعت پایین بروند و روی سقف جمع نشوند.  پس باعث میشود که به پانل یا فلز سقف اسیب نرسد .و عمر انها طولانی تر شود.

مزایای سقف فلزی چند بر

این نوع سقف ها دارای استقامت بیشتری خواهند بود.در برابر بارش های سنگین برف و باران اسحکام بیشتری را خواهند داشت. و همچنین باران و برف روی این سقف ها باقی نمیماند . رطوبت هم به زودی از روی سقف خشک خواهد شد .

مزایای سقف شیروانی چهار بر

این گونه سقف ها برای خانه هایی مناسب خواهد بود که افراد قصد داشته باشند فضای خانه را وسیع تر کنند. سقف پیوسته نیست و میتواند کاربرد های زیادی را داشته باشد.

آموزش نحوه اجرای و نصب سقف های شیروانی فلزی

در ابتدای کار باید زیر سازی برای اجرای سقف انجام شود.این کار توسط پروفیل های فلزی یا چوبی و یاحتی کلاف انجام می شود. توسط اتصالاتی که وجود دارد به بدنه سازه وصل میشود.این قسمت نگهدارنده اصلی میباشد و در اثر باد باران و طوفان به هیچ عنوان نباید جدا شود.
انتخاب کردن مواد اولیه بستگی به شیب تعیین شده دارد.شیب زیاد و یا کم بستگی به نحوه استفاده دارد . سقف های شیروانی فلزی بهترین انتخاب میباشند. چرا که مواد بی کیفیت و سنگین و دارای ضعف در برابر فشار و ضربه می تواند باعث مشکلات زیادی شود.
عمر سقف کاهش یافته و پس از گذشت زمان سقف شروع به چکه چکه کردن میکندو از عمر سقف کاسته میشود . همچنین اگر در شهر هایی که بارش باران در انها زیاد باشد باعث میشود که برای عایق کاری هزینه زیادی را به وجود بیاورد.

آموزش نحوه اجرای و نصب سقف های شیروانی فلزی

اولین مرحله اجرای سقف فلزی اهن کشی میباشد. که بهترین شیب ۳۲ درجه میاشد. از پروفیل های فلزی با فاصله ۸۰ الی ۷۰ سانتی متری میتوان استفاده کرد. پس از ان هم ورق های شیروانی را به طور مستقیم بر روی بخش های افقی که برای شاه تیرها میباشد می توان وصل کرد.
این شاه تیرها یا ستونها به خرپاهای پشت بام متصل خواهد شد.در اخر از لبه خارجی و بیرونی نصب کردن را اغاز میشود. بعد از اماده شدن هم زیرسازی باید با استفاده از همپوشانی مانع رطوبت شد. تاج بام لب بند و ناودان از بخش هایی هستند که در اخر تکمیل خواهند شد ورقه های شیروانی فلزی استحکام خوبی دارند و عمر بیشتری راهم خواهند داشت.

رایکابام

گروه تولیدی رایکابام با هدف تولید محصولاتی که منجر به صرفه جویی اقتصادی در رقابت با محصولات وارداتی میشود،تاسیس گردیده است . رایکابام با بهره گیری از تکنو لوژی پیشرفته و مرغوب تریت متریال،در حال توسعه محصولات خود است.هدف از تولیدات این محصولات توسعه و بهبود پوشش های سقفی در جهت افزایش ارزش املاک مشتریان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *