مقالات

انواع سقف شیروانی

انواع سقف شیروانی

سقف شیروانی یک نوع سقف است که به دلیل ویژگی‌ها و مزایای منحصربه‌فردش در بازار برجسته شده است. این نوع سقف از تیرها و پایه‌هایی ساخته می‌شود که به صورت متناوب و به فواصل معین، مواد سازه‌ای را نگهداری می‌کنند. این سازه‌ها به شکل مثلثی بازونده شده و به صورت متقاطع قرار می‌گیرند، سپس پوشانده می‌شوند.
یکی از ویژگی‌های اصلی سقف شیروانی، سبک بودن و سهولت در نصب آن است. این نوع سقف به دلیل ساختار مثلثی خود، قابلیت تحمل بارهای سنگین را داراست و برای ساختمان‌هایی با فضاهای باز و گسترده بسیار مناسب است.
سقف های شیروانی یکی از پرکاربردترین سقف ها در سراسر جهان می باشد. از گذشته تاکنون در ساختار بسیاری از خانه ها در هر مکان از این سقف ها استفاده می شود.سقف های شیروانی مختلف باعث شده تا بتوان از این سقف ها برای هر منزل و آپارتمانی استفاده کرد.
شما می توانید با توجه به دکوراسیون آپارتمان و نیازمندی منزل انواع مختلفی از سقف های شیروانی را تهیه  استفاده کنید. سقف های شیروانی می‌توانند زیبای آپارتمان شما را دو چندان کنند . هزینه های مربوط به تهیه این سقف ها با توجه به طرح انتخابی شما و نوع سقف استفاده شده در آپارتمان تان می تواند متفاوت باشد.

انواع سقف شیروانیامروزه سقف های شیروانی در جنس های مختلفی همانند فلزی سفالی شیشه ای تلقی و غیره ساخته می شود. مهندسان و طراحان زیادی در هنگام نقشه کشی و طراحی ساختمان از این نوع سقف ها استفاده می کنند. البته در انتخاب این سقف ها نکات مهمی همانند شرایط آب و هوایی سبک ساخت و ساز آپارتمان وغیره در نظر گرفته می شود.

سقف شیروانی از نوع سقف‌های کاذب به شمار می‌روند و در اجرای آن‌ها با توجه به مقدار بارش سالیانه و ماهانه و مقدار رطوبت موجود در هوا، از زاویه ۱۵ درجه تا زاویه ۷۰ درجه استفاده می‌کنند.

سقف فلزی

یک نمونه های پر کاربرد سقف شیروانی نمونه فلزی این سقف ها می باشد. در ساخت این سقف ها از انواع آلیاژها و فلزات مختلف استفاده می‌شود. نوع فلز استفاده شده می تواند در قیمت و طراحی سقف تاثیر گذار باشد. در اکثر مواقع برای ساخت سقف های شیروانی فلزی از آلیاژهای مانند فولاد آلومینیوم و یا ترکیبات آهن استفاده می‌شود.
نوع فلز استفاده شده با توجه به شرایط آب و هوایی متفاوت خواهد بود . برای مثال در مناطقی که دارای آب و هوای معتدل و کوهستانی می‌باشد از فولاد به همراه روکش آلومینیوم استفاده می شود. زیرا برف و باران زیاد در این مناطق می تواند ساختاری سقف را دچار اختلال کند.

سقف فلزیاز آنجایی که آلومینیوم یک فلز غیر قابل نفوذ می باشد برای روکش این سقف ها در اکثر مواقع از آلومینیوم استفاده می شود.
این لایه آلومینیومی همانند یک محافظ برای سقف عمل می‌کند و از نفوذ برف و باران  به لایه های پایین تر سقف جلوگیری می‌کند. در نتیجه سقف‌شیروانی شما برای مدت طولانی تری حالت اولیه خود را حفظ خواهد کرد.

سقف شیشه ای

اگر به دنبال یک سقف شیروانی بسیار زیبا هستید سقف های شیروانی شیشه یا طلقی می‌تواند انتخاب مناسبی باشد. زیبای این سقف ها می تواند دکوراسیون و ساختار کلی آپارتمان شما را کاملاً تغییر بدهد. سقف های شیروانی شیشه‌ای یکی از زیباترین انواع سقف در جهان محسوب می شود.
در شرایطی برای جذب مشتری و توریست از این سقف ها در ساخت مراکز تفریحی رستوران ها و مراکز خرید استفاده می شود.

سقف شیشه ایدر اکثر مواقع استفاده از سقف های شیروانی شیشه‌ای جنبه زیبایی دارد. اما این سبک از سقف شیروانی علاوه بر زیبایی به طور کامل نقش یک سقف مناسب را نیز برای شما ایفا خواهند کرد.
قیمت سقف های شیروانی شیشه ای با توجه به مواد به کار رفته در ساختار شیشه و یا طلق متفاوت خواهد بود.
در برخی مواقع برای افزایش جذابیت این سقف ها در لایه‌های شیشه‌ای از مواد گوناگون و یا گیاهان استفاده می شود. امروزه در ساخت برخی گلخانه ها نیز از انواع سقف شیروانی شیشه‌ای استفاده می شود.
سقف های شیروانی شیشه ای خاصیت منعکس کردن نور را دارند در نتیجه می توانند از گیاهان نیز محافظت کنند.

سقف سفالی

نمونه پرکاربردی از سقف های شیروانی نوع سفالی آن می باشد. هزینه های مربوط به این نوع سقف شیروانی نسبت به سایر مدل های آن کمتر است. در نتیجه افراد استفاده بیشتری از آن می برند. در ساختار این نوع سقف شیروانی از انواع سنگ ها و گل استفاده می شود.
ابتدا آن را در دستگاه های مخصوص فرم میدهند.

سقف سفالی
سپس در ساختار سقف از آن استفاده می شود. این مدل از سقف های شیروانی در مناطق مختلفی کاربرد دارد. اما از آن بیشتر برای منازل خارج از شهر استفاده می شود. ماندگاری سقف شیروانی سفالی با توجه به نوع گل و سنگ به کار رفته در آن متفاوت خواهد بود. معمولاً از این نوع سقف شیروانی در مناطقی با آب و هوای معتدل و کوهستانی استفاده نمی‌شود.
زیرا برف و باران زیاد می تواند در لایه‌های زیرین سقف نفوذ کرده و حالت اولیه آن را از بین ببرد.

رایکابام

گروه تولیدی رایکابام با هدف تولید محصولاتی که منجر به صرفه جویی اقتصادی در رقابت با محصولات وارداتی میشود،تاسیس گردیده است . رایکابام با بهره گیری از تکنو لوژی پیشرفته و مرغوب تریت متریال،در حال توسعه محصولات خود است.هدف از تولیدات این محصولات توسعه و بهبود پوشش های سقفی در جهت افزایش ارزش املاک مشتریان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *