مقالات

بهترین سقف شیروانی

بهترین سقف شیروانی

در ادامه قرار است درباره ی بهترین سقف های شیروانی مطالبی بگوییم.سقف هر ساختمانی به مکان و منطقه و مواردی که قرار است استفاده شود بستگی دارد. پس باید با اطلاعت کافی برای نصب سقف و انتخاب ان تصمیم گیری کرد.

در زمان گذشته به نمای داخلی و خارجی ساختمان توجه نمیشود. اما امروزه با مدرن شدن وسایل نمای داخلی و خارجی ساختمان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار میباشد.

استفاده از سقف های شیبدار بیشتر در مناطقی که باران و برف میبارد است. چرا که باعث میشود رطوبت به لایه های زیرین نرسد و اسیب نبیند. هزینه این سقف ها هم مناسب میباشدو به اسانی نصب خواهد شد.

شیروانی شیشه ای

بهترین سقف های شیروانی کدام هستند

سقف های شیب دار انواع مختلفی دارند:

سقف شینگل،سقف اندو ویلا،سقف با جنس چوب او اس بی ،سقف اندولین،سقف آکروتایل.

از میان این سقف ها سقف شینگل کاربرد بسیار زیادی دارد. چرا که دارای طرح های مختلفی میباشد و محافظ خوبی دربرابر باد و باران و برف و گرما و سرما میباشد. مهندسین از این سقف به علت اینکه مقاومت خوبی در برابر سرما و گرما دارد استفاده میکنند. همچنین سقف شینگل در مقایسه با سقف فلزی از وزنی کمتر برخوردار است. این باعث میشود که با اضافی بر روی ساختمان نباشد.

نکته : اگر نمای بیرونی ویلا مهم است و دارای اهمیت میباشد سقف شینگل به علت اینکه در طرح ها ورنگهای مختلف وجود دارد و دارای هزینه ای مناسب میباشند بهترین انتخاب میتواند باشد.

انواع مدل سقف شیروانی

سقف های شیروانی معمولا در شمال کشور ایران دارای اهمیت بسیاری میباشد. چرا که در آن مناطق بارش باران و برف زیاد است و سقف شیروانی باعث میشود که هنگام بارش باران و برف به کمک سقف شیبدار باران و برف به سرعت به روی زمین بریزند و باعث اسیب نشوند.

ازسقف های شیب دار معمولا برای سوله الاچیق سر درب منازل و ویلا استفاده خواهد شد.

پوشش فلزی که سقف های شیروانی دارند برای همه شرایط اب و هوایی مناست چون از استحکام خوبی برخوردار خواهد بود.سقف های فلزی دارای وزنی بسیار کم هستند و به راحتی نصب میشوند به همین علت هزینه کمتری را نسبت به سایر سقف ها دارند.

سقف شیروانی

چه مصالحی در سقف شیروانی استفاده میشود

انواع مصالح گالوانیزه سفای پی وی سی و فلزی در معماری سقف های شیب دار به کار برده خواهد شد

مهم ترین مسئله در انتخاب مصالح ساختمانی توجه به شرایط محیطی میباشد.

مزایای طراحی سقف های شیروانی

زیبایی ظاهری ساختمان

ماندگاری بالای سقف های شیروانی

استحکام قوی در برابر شرایط مختلف جغرافیایی

مقاوم در برابر شرایط جوی اب و هوا

مقاوم در برابر اتش سوزی و زلزله.

سقف های شیروانی حتما باید دبرابر شرایط مختلف حتی اگر شرایط سخت وجود داشته باشد باید از مقاومت و استحکام خوبی داشته باشند پس باید روی انها انواع مختلفی ازمایش انجام شود چرا که اگر از کیفیت خوبی برخوردار نباشند میتوانند خسارت های سنگینی و با هزینه های زیاد به وجود بیاورند.

شیروانی

انواع سقفی های شیروانی

  • ورق طرح سفال
  • اندوویلا
  • اندولین
  • ورق سنگ ریزه
  • سفال طبرستان
  • شینگل
  • ورق رنگی

دلایل ورود آب به سقف:

پوشش نامناسب سقف

 بسته شدن پیچ ها در جاهای اشتباه از سقف

سقف شینگل

تاریخچه سقف شینگل

سقف های شینگل طرفداران زیادی دارد و جز بهترین سقف ها میباشد این سقف حدود ۱۷ سال پیش در کشور امریکا به دست متخصصان این کشور ساخته شده است .با مرور زمان این سقف در بین مردم محبوبیت پیدا کرد و سپس در کشور کانادا هم شهرت پیدا کردبا مرور زمان این سقف در بین مردم کشورهای اروپایی و امریکایی جای گرفت و جایگزین سفال و در واقع سقف های سنتی شدو در سال ۸۹ بیشترین فروش را سقف های شینگل داشته است که توانست بیشترین طرفدار را داشته باشد.سقف های شینگل از سال ۱۳۸۰ وارد کشور ایران شد و به صورت ویژه ای قابل توجه قرار گرفت.

ویژگی های سقف شینگل

سقف های شینگل در برابر باران و برف بسیار مقاوم هستند و این مقاومت راعث میشود که آب به لایه های زیرین نرسد و تابش خورشید باعث نمیشود که رنگ سقف از بین برود همچنین این نوع  سقف نیاز به نگهداری ندارد و طول عمر بالایی دارد.دود کش های سقف را میتوان با شینگل پوشش داد و آب بندی کرد نصب این سقف به اسانی انجام میشود سقف شینگل دارای وزنی کم میباشد و در اشتعال ناپذیر است همچنین مناطقی که زلزله در انها زیاد اتفاق می افتد از سقف شینگل میتوانند استفاده کنند.

رایکابام

گروه تولیدی رایکابام با هدف تولید محصولاتی که منجر به صرفه جویی اقتصادی در رقابت با محصولات وارداتی میشود،تاسیس گردیده است . رایکابام با بهره گیری از تکنو لوژی پیشرفته و مرغوب تریت متریال،در حال توسعه محصولات خود است.هدف از تولیدات این محصولات توسعه و بهبود پوشش های سقفی در جهت افزایش ارزش املاک مشتریان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف ویژه به مناسبت راه اندازی دومین خط تولید محصولات رایکا فقط تا تاریخ 30 دی ماه
جهت دریافت تخفیف خرید از سایت لطفا شماره تلفن خود را ثبت نمایید