مقالات

سقف شیبدار

سقف شیبدار

سقف شیبدار چیست؟

سقف شیبدار به عنوان پناهگاه ساختمان میباشدو باعث استحکام و زیبایی خاصی به ساختمان میدهد. این سقف باید از استحکام کافی برخوردار باشدو توسط متخصصین با بهترین کیفیت ساخته شود.
چرا که سقف در معرض باد باران سرما گرما و رطوبت می باشد. اگر کیفیت خوبی نداشته باشدبه مرور زمان آسیب خواهد دید.
به طور کلی سقف به دو دسته مسطح و شیبدار تقسیم می شود.
سقف شیبدار با سقف مسطح از جهت هایی متفاوت میباشد. سقفی که شیب دارد دارای امنیت بالا در برابر اتش سوزی و گرما و سرما صرفه جویی در زمان نصب نصب اسان و وزن کم  و زیبایی خاصی میباشد. به همین دلایل سقف شیبدار بهتر از سقف مسطح می باشد.

سقف شیبدار چیست؟یک مورد دیگر اینکه باعث میشود در مصرف انرژی صرفه جویی شود . این سقف نسبت به سقف های مسطح و گنبدی و منحنی میتوانند بهترین عایق و نگهدارنده انرژی و گرما باشند.

دلایل استفاده از سقف شیبدار

سقف های شیبدار در انواع ساختمان های تجاری ومسکونی استفاده خواهد شد. چرا که سقف های شیروانی از عواملی چون باد وباران از موا مصالح ساختمان محافظت میکنند. باعث میشود که باران در روی سقف جمع نشود. به همین دلیل به عنوان بهترین سقف می توان استفاده کرد.

انواع سقف های شیبدار

این سقف ها با توجه به نوع ساختمان و مصالحی که در ان به کار رفته است در انواع متفاوتی دسته بندی می شوند.

سقف مدرن

این مدل سقف بیشتر برای ساختمان های ویلایی استفاده میشودو با مواد و مصالح و طراحی داخلی ساختمان هماهنگ می باشد.

سقف فلزی

این نوع سقف در شرایط متفاوت جوی هوا مخصوصا باران و برف استحکام دارد . همچنین وزنی کم و نصبی راحت رادارد. و میتواند از جنس آلمینیوم روی و استیل باشد.که در صورت اسیب دیدن میتوان آن را بازیافت کرد.
ممکن است این مدل سقف شکل ظاهری خود را تغیر دهد و مدل های به روز کمتری را نسبت به سقف های دیگر داشته باشد.

سقف تک بر

در این نوع سقف از یک ضلع تشکیل شده که یک پانل شیبداری به یک دیوار بلند وصل شده است. از این سقف ها بیشتر برای تراس و آلونک استفاده میکنند. این سقف شیبدار را به راحتی میتوان نصب کرد. چرا که به  مواد ومصالح کمتری نیاز دارد.
این مدل زیبایی خاصی را به ساختمان میدهد. همچنین این سقف هنگام بارش برف، برف ها به راحتی از روی سقف به روی زمین خواهند ریخت.

انواع سقف های شیبدار

 

سقف چهار بر

این سقف شیبدار را به سقف فرانسوی خواهند شناخت. این سقف دارای چهار پانل است که دوپانل ان دوبرابر پانل های دیگر هستند. از متصل شدن انها سقفی با شیب ملایم به وجود می آید.
این سقف برای مکان هایی که وسیع هستند یا در اینده به فکر گسترشان هستند استفاده میشود .این سقف ممکن است در برابر بارش شدید برف مقاوم نباشد.

 

سقف چندبر

می توان گفت از این نوع سقف در تمام دنیا استفاده میکنند. طول اضلاع این سبک از سقف یکسان است. این بخش ها در قسمت بالایی سقف بهم متصل میشوند . تا اینکه تاج سقف به وجود اید. این نوع سقف دارای مقاومت بسیار زیادی می باشد و اگدارای انواع مختلف متقاطع نصفه ساده می باشند.

سقف چوبی

اولین سقف هایی که به وجود امد سقف شیبدار چوبی بود. به علت اینکه مواد اولیه برای سقف تنها چوب در دسترس بود. برای سقف از چوب استفاده میکردند و این سقف در برابر تغیرات آب و هوایی مقاومت ندارد.

 

سقف سنگی

استفاده از انواع رنگ های مختلف سنگ برای این نوع سقف باعث شده است که جلوه ی خاصی به ساختمان دهد. این سقف شیبدار به علت سنگی بودن در برابر اتش سوزی و شرایط اب و هوایی بسیار مقاوم است. اما در این نوع سقف به علت اینکه از سنگ ساخته میشود نسبت به دیگر سقف ها قیمت بالاتری را دارد.

 

سقف شیبدار تایل

مواد استفاده شده در این سقف تایل و سفال است. ظرافت و حساسیت به کار رفته در این کار بسیار زیاد است. به همین علت از این نوع سقف کمتر استفاده می شود.

سقف شیبدار تایل

سقف شیبدار ترکیبی

سقف ها و پوششهای انها میتواند لاستیکی پلاستیکی یا پلیمری باشند. که به این نوع سقف ها ترکیبی میگویند .این نوع سقف ها دارای وزنی سبک هستند و در انواع رنگ ها وجود دارد.
نکته:استفاده از این سقف ها برای همه مناطق مناسب همه ی مناطق نمیباشد و فقط برای مناطق نیمه سرد و کوهستانی و پربارش استفاده می شود.

رایکابام

گروه تولیدی رایکابام با هدف تولید محصولاتی که منجر به صرفه جویی اقتصادی در رقابت با محصولات وارداتی میشود،تاسیس گردیده است . رایکابام با بهره گیری از تکنو لوژی پیشرفته و مرغوب تریت متریال،در حال توسعه محصولات خود است.هدف از تولیدات این محصولات توسعه و بهبود پوشش های سقفی در جهت افزایش ارزش املاک مشتریان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *