مقالات

سقف شیروانی سفالی

سقف شیروانی سفالی

آیا استفاده از سقف شیروانی سفالی مقرون به صرفه می باشد؟

امروزه یکی از انواع سقف شیروانی نمونه سفالی آن است. استفاده از آن کاربرد فراوانی در سراسر جهان دارد . شما می توانید نمونه های بسیار زیادی از آن را در تمام استان های کشور مشاهده کنید .

امروزه برای ساخت اکثر ویلاها از سقف شیروانی سفالی استفاده می شود. سفال استفاده شده در این نوع سقف و از هم متفاوت می باشد . شما می توانید نمونه های مختلفی از آن را مشاهده کنید.در برخی از بوستان ها و پارک ها برای ساخت انواع آلاچیق نیز از سقفهای شیبدار سفالی استفاده می شود .

قیمت این نوع سقف های شیب دار نسبت به سایر مدل های آن کمتر می باشد. تنوع سفال استفاده شده در ساخت آن ها می توانند در این قیمت تاثیرگذار باشد.

 

سقف سفالی

 

سفال سقف های شیبدار سفالی

 برای ساخت سقف های شیبدار سفالی از سفال های مختلفی استفاده می شود . سفال ها می تواند در هر یک از استان های کشور تولید شده و مورد استفاده قرار بگیرد .هرکدام از این شرکت ها روش خاصی برای تولید این سفال ها دارند. تفاوت اصلی و مهم این سفال ها در خاک بکار رفته شده در ساختار آنها می باشد.

این طرح ها می توانند در مدل های مختلفی ساخته شده و سپس مورد استفاده قرار بگیرد. اکثر این سفال ها دارای شیب ها و طرح هایی در قسمت خارجی خود می باشند. وجود این طرح ها می تواند ساختار سقف سفالی شما را زیباتر کند.

برای ساخت این نوع سقف های شیبدار ابتدا سقف سفالی را در کارخانه های مخصوص ساخته و بعد برای استفاده به ساختمان حمل می کنند.

 

سفال سقف

 

ویژگی های سقف شیروانی سفالی

  • استفاده از این نوع سقف های شیروانی عایق خوبی در برابر سرما و گرما برای منزل شما خواهد بود .

  • استفاده از این سقف ها می تواند منزل شما را در زمستان گرم و در تابستان خنک کند.

  • از آنجا که این سقف ها با استفاده از خاک و سفال تهیه شده است،ساختاری همانند کوزه سفالی را برای منزل شما ایجاد کرده و سبب خنک شدن منزل شما در ماه‌های گرم سال می شود.

  • سقف های شیروانی سفالی در برابر بلاهای طبیعی همانند سیل و زلزله مقاومت بالایی داشته و به راحتی خراب نمی شوند.

  • این سقف ها به گونه ای طراحی شده اند که طی سال های متوالی حالت اولیه خود را حفظ کرده و هیچ گونه آسیبی نخواهد دید.

  • سقف های شیروانی سفالی یک عایق صوتی مناسب نیز می باشند.

  • شما می توانید محیطی راحت و بی سر و صدا را در منزل خود با استفاده از این سقف را داشته باشید .

  • به این سقف در هنگام آتش سوزی نیز هیچ گونه آسیبی نرسیده و به همان حالت اولیه باقی می مانند.

  • مواد استفاده شده در ساختار سفال های این مدل سقف از خاک و منابع طبیعی می باشد. بنابراین در همه شرایط با محیط زیست سازگار بوده و هیچ مشکلی برای شما نیز ایجاد نمی کند.

سقف سفالی گرد

 

استخرهای شیروانی سفالی در سلامت انسان

 این مدل از سقف های شیروانی هیچ گونه رطوبتی را به خود جذب نکرده و و به جریان یافتن باران و برف  ماه های سرد سال کمک می کند. گذشت زمان هیچ تغییری در مواد و ساختار سقفهای شیروانی سفالی ایجاد نشده به همان حالت باقی خواهد ماند.

در صورتی که بعضی از آلیاژهای استفاده شده در ساختار سقف های شیروانی بعد از مدتی حالت اولیه خود را از دست داده و موادی برای سلامت انسان مضر است را از خود تولید می کنند.

هزینه های مربوط به سقف های شیروانی سفالی

 طرح مد نظر شما در ساختار این سقف ها می تواند تاثیر زیادی در قیمت داشته باشد. شما می توانید این سقف ها را در مدل ها و شکل های مختلفی داشته باشید . از انواع مختلف این سقف را می توان به نمونه های یک طرفه ، گرد و مثلثی آن اشاره کرد.

همچنین متراژ مد نظر شما در ساخت سقف های شیروانی گرد در هزینه‌های آن تاثیرگذار خواهد بود. امروزه شرکت های زیادی در زمینه ساخت انواع سقف های شیروانی فعالیت می کنند .

در برخی از شرایط این نوع سقف شیروانی صرفا برای منزل شما مناسب نمی باشد . در این صورت نمی توانید از آن ها استفاده کنید. پس بهتر است قبل از هرگونه اقدام با یک معمار و یا مهندس مخصوص در این زمینه مشورت کرده و سپس دست به اقدام بزنید.

رایکابام

گروه تولیدی رایکابام با هدف تولید محصولاتی که منجر به صرفه جویی اقتصادی در رقابت با محصولات وارداتی میشود،تاسیس گردیده است . رایکابام با بهره گیری از تکنو لوژی پیشرفته و مرغوب تریت متریال،در حال توسعه محصولات خود است.هدف از تولیدات این محصولات توسعه و بهبود پوشش های سقفی در جهت افزایش ارزش املاک مشتریان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *