مقالات

سقف شینگل شیبدار

یکی از جذاب ترین و مقرون به صرفه ترین انواع پوشش سقف شیبدار یا سقف شیروانی، پوشش سقف شینگل است. شینگل از ورق های بسیار پر کاربرد و پر طرفدار در اجرای سقف ویلا و انواع سقف های شیبدار دیگر است زیرا فوق العاده ورق مقاوم و با دوام در برابر باد و باران و سر و صدا و حتی فرسودگی و خوردگی است.

ورق شینگل از ورق های نوین و کلاسیک
ورق شینگل از ورق های نوین و کلاسیک پوشش سقف شیبدار

ساختار پوشش سقف شینگل

پوشش سقف شینگل دارای ساختاری مستطیلی شکل و تخت است که بر روی یکدیگر سوار می شوند و دارای همپوشانی فوق العاده عالی می باشد. معمولا نحوه اجرای سقف شیبدار با شینگل از سمت چایین به بالا می باشد. ورق شینگل تنوع جنس زیادی دارد. این ورق ها ممکن است ساختاری از سنگ، چوب، فلز، پلیمر، سیمان الیافی و یا کامپوزیت داشته باشند. همین امر باعث شده تا تنوع این محصول در بازار زیاد باشد و معمولا شناخت ورق با کیفیت شینگل کار ساده ای نیست.

ورق شینگل تنوع جنس زیادی دارد
ورق شینگل تنوع جنس زیادی دارد

ورق شینگل از ورق های نوین و کلاسیک پوشش سقف شیبدار است که با وجود اینکه چند سالی است به عنوان یک پوشش جدید سقف شیبدار وارد بازار ایران از عمدتا کشور آمریکا شده است اما با استقبال بسیار خوبی مواجه شده است. ورق سقف شیبدار شینگل به عنوان یکی از پر فروش ترین انواع ورق اجرای سقف شیروانی به همواره ورق دکرا و انواع تایل سقف شیبدار طرح سفال شناخته می شود.

ورق سقف شیبدار شینگل را بر روی هر نوع سازه ای نیز به خوبی می توان اجرا کرد
ورق سقف شیبدار شینگل را بر روی هر نوع سازه ای نیز به خوبی می توان اجرا کرد

برای اجرای سقف شیبدار با شینگل؛ تفاوتی ندارد شیب سقف به چه میزان باشد. حتی بعضا با توجه به قابلیت ها و طراحی های نوین می توان از این نوع ورق برای اجرای نمای ساختمان نیز استفاده کرد. ورق سقف شیبدار شینگل را بر روی هر نوع سازه ای نیز به خوبی می توان اجرا کرد و روش اجرای سقف شیبدار با ورق شینگل بسیار ساده است.

انواع ورق سقف شیبدار شینگل آسفالتی

بصورت کلی ورق شینگل که به نام شینگل آسفالتی هم شناخته می شود به دو صورت تولید می شود. یا با استفاده از مواد طبیعی و یا با استفاده از مواد مصنوعی و فایبرگلاس. هر دو این نوع ورق شینگل در دل خود هم مواد طبیعی و ارگانیکی دارند و هم مواد مصنوعی یا فایبرگلاس و تفاوت در میزان استفاده از این دو است.

ورق شینگل که به نام شینگل آسفالتی هم شناخته می شود
ورق شینگل که به نام شینگل آسفالتی هم شناخته می شود

ضمن اینکه معمولا از سنگ ریزه و یا خرده سنگ هم در ساختار آن به همراه لایه هایی از چوب، الیاف های طبیعی و مصنوعی و غیره نیز استفاده شده است که این به دلیل ایجاد یک ساختار بسیار مستحکم در کنار ایجاد ورقی تمام عیار برای پوشش سقف شیبدار به منظور ایجاد انواع عایق صوتی، حرارتی و رطوبتی می باشد.
همین امر باعث شده تا به راحتی اجرا سقف شیبدار با شینگل در تمامی مناطق از مناطق مرطوب و پر باران تا مناطق خشک تر و حتی شهرهای بزرگ با آلاینده های اسیدی نیز امکان پذیر باشد.

ورق سینگل برای اجرای سقف
ورق شینگل برای اجرای سقف

ساختار ورق شینگل در برابر باد، یخ، برف، مواد اسیدی و خورنده، زنگ زدگی، نفوذ آب باران و برف و غیره بسیار ایمن است و در ضمن در برابر آتش و زلزله نیز ساختمان را ایمن می کند.

چرا باید از ورق شینگل برای اجرای سقف استفاده کرد

اگر قصد اجرای سقف شیبدار با شینگل را دارید و یا احتملا به دنبال تعویض سقف یولا با ورق شینگل هستید به خوبی در این خصوص تحقیق کرده اید. اما با وجود این مزایا اصلی استفاده از ورق شینگل در سقف شیبدار را می توان به شرح زیر دانست:

 • ورق شینگل همانگونه که در بالا توضیح داده شد بسیار با دوام، شیک، زیبا، کلاسیک و متناسب با انواع شرایط آب و هوایی است و حتی از نظر اقتصادی نیز بسیار مقرون به صرفه و ارزشمند است.
 • ورق شینگل سقف شیبدار به ظاهر ساختمان جلوه فوق العاده زیبایی می دهد و با ایجاد یک ظاهر دلپذیر و نمای بیرونی بسیار خوب باعث حس بسیار بهتری به خانه می شود.
 • از این ورق به راحتی می توان استفاده کرد. وزن سبکی دارد و ساده اجرا می شود و همین وزن سبک باعث می شود که ساختمان در برابر زلزله ایمن تر باشد.
 • نکته بسیار مهم دیگر در اجرا سقف شیبدار با ورق شینگل در این است که این ورق ضد حریق است و در مقابل آتش دوام فوق العاده ای دارد.
 • هزینه تعمیرات و نگهداری خاصی برای ورق شینگل به دلیل دوام بسیار بالا و استحکام خوبی که دارد نیاز نیست و تا سال های سال جوابگو خواهد بود.
 • در صورت انتخاب ورق شینگل برای سقف شیروانی به راحتی می توانید با هزینه بسیار کم و مصالح کم کار زیر سازی سقف ویلا و ساختمان را انجام دهید.
 • ورق شینگل را می توانید در طرح ها و رنگ های متفاوت خریداری نمایید.
 • از ورق شینگل در هر نوع شیب و با هر زاویه ای می توان استفاده کرد و حتی بعضا برای نمای ساختمان هم استفاده می شود. در ضمن از ورق شینگل برای اجرای انواع سقف شیبدار استفاده می شود. امروزه برای اجرای سقف شیروانی، اجرای سقف ویلا، اجرای سقف آلاچیق، اجرای سقف بام سبز، اجرای انواع سقف تراس، اجرای انواع سقف سوله و کارخانه و غیره به راحتی می توان از ورق شینگل استفاده کرد.
 • ورق شینگل به راحتی با انواع نما و انواع طراحی ها سازگاری پیدا می کند و از ورق های بسیار پر طرفدار به دلیل انطباق عالی با محیط است.
 • ورق شینگل در برابر تغییرات ناگهانی دما و حتی تغییرات محیطی به دلیل تغییر شرایط اقلیمی بسیار مقاوم است و به هیچ عنوان دچار تغییر حالت نمی شود.
 • اجرا سقف شیبدار با شینگل این تضمین را به شما خواهد داد که سقف در برابر نور خورشید تغییر رنگ نخواهد داد و با دفع نور خورشید در تابستان و جذب حرارت خورشید در زمستان به دلیل نوع رنگ بندی و ساختار ورق باعث تنظیم دمای داخلی خانه نیز می شود.
 • ورق شینگل یک عایق صوتی فوق العاده است. این ورق به دلیل داشتن ساختار چند لایه به خوبی سر و صدای محیط بیرونی را دفع می کند و اجازه ورود صدا به ساختمان را نمی دهد.
 • اجرا سقف شیبدار با شینگل به دلیل ساختار مستحکم باعث می شود تا فشار و ضربات بیرونی بر ساختمان تاثیر زیادی نداشته باشد.
 • اجرا ورق شینگل برای سقف شیبدار به دلیل داشتن همپوشانی بسیار عالی اجازه ورود نم باران و برف و یا هر نوع آلایندگی را از بین می برد. در صورت اجرا سقف شیبدار با ورق شینگل به راحتی می توانید با چسب های مخصوص هر نوع روزنه احتمالی را نیز پوشش دهید که این کاملا سقف ساختمان را در هر نوع شرایط آب و هوایی و فشار باد و باران ایمن می کند.
 • نصب ساده و آسان ورق شینگل در اجرای سقف شیبدار یکی دیگر از مزایای این نوع ورق است. تیم های خبره اجرای سقف شیبدار با ورق شینگل با یک زاویه بندی دقیق و شناخت زوایای کار نه تنها در زیبا سازی ساختمان بلکه در دوام و استقامت و کیفیت سقف شیبدار نیز تاثیر زیادی خواهند گذاشت.
 • هر چند ورق شینگل از ورق های تقریبا ارزشمند و با قیمت رو به بالا در بازار می باشد اما به دلیل طول عمر بالا، داشتن مقاوم بسیار خوب، افزایش ایمنی ساختمان، کاهش هزینه زیر سازی ساختمان، کاهش و یا از بین بردن هزینه های تعمیر و نگهداری و غیره باعث می شود که در دراز مدت بتوان به جرات ادعا کرد که اجرا سقف شیبدار با شینگل از مقرون به صرفه ترین و مناسب ترین اجراهای سقف شیروانی در بین سایر ورق ها می باشد.
 • قابلیت بازیافت ورق شینگل از بزرگترین مزایایی است که می توان برای این نوع ورق عنوان کرد. بر خلاف اغلب ورق ها و مصالح دیگر که از مواد خطرناک در تولید آنها برای طبیعت استفاده شده است، ورق شینگل از ورق هایی است که نه تنها هیچ نوع ماده سمی در تولید آن به کار نرفته بلکه به راحتی می توان این ورق را بازیافت کرد و دوباره در تولید سایر محصولات از مواد آنها استفاده کرد.

شرکت رایکابام پیشرو در تولید و توزیع بهترین و مرغوب ترین انواع ورق پوشش سقف شیبدار شینگل در ایران و به عنوان نماینده فروش انواع ورق شینگل بهترین برند های خارجی در ایران آماده عقد قرارداد و تامین انواع ورق با کیفیت و ضمانت شده شینگل و یا انواع دیگر ورق های سقف شیبدار برای مشتریان خود در ایران می باشد.

 

رایکابام

گروه تولیدی رایکابام با هدف تولید محصولاتی که منجر به صرفه جویی اقتصادی در رقابت با محصولات وارداتی میشود،تاسیس گردیده است . رایکابام با بهره گیری از تکنو لوژی پیشرفته و مرغوب تریت متریال،در حال توسعه محصولات خود است.هدف از تولیدات این محصولات توسعه و بهبود پوشش های سقفی در جهت افزایش ارزش املاک مشتریان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *