متریال ویلامقالات

شیروانی فلزی

شیروانی فلزی

سقف شیروانی فلزی یکی از نوعی سقف های مدرن و مقاوم است که از جنس فلز ساخته می‌شود.
این نوع سقف با ویژگی‌های منحصر به فرد خود، به کاربران بسیاری از مزایا و فواید ارائه می‌دهد و در بازار ساختمانی به واسطه این ویژگی‌ها برجسته است.

شیروانی فلزی در گذشته

 در گذشته نیز برای ساخت برخی از سقف ها از مدل شیروانی فلزی استفاده می شده است. این سقف شیروانی ها کاربرد بسیار گسترده ای در تامین زیبایی و محافظت از منازل داشته است.

باید در هنگام ساخت این نوع از سقف های شیروانی از فلزات مرغوبی استفاده شود.زیرا این سقف ها باید برای مدت طولانی حالت خود را حفظ کرده و سالم و سلامت باقی بماند.

در دهه های گذشته نیز در ساخت برخی از سقف ها از این نوع سقف شیروانی استفاده می شده است. استفاده از سقف های فلزی باعث می شود تا برای سالیان طولانی شما از داشتن یک سقف خوب و مناسب بهره مند شوید.

وزن سقف شیروانی

وزن
سقف شیروانی وابسته به نوع مصالح و روش ساخت آن است. سقف شیروانی ممکن است
از مصالح چوبی، فولادی یا بتنی ساخته شود و از ترکیبی از تیرها،
شیروانی‌ها و ستون‌ها تشکیل شده باشد. وزن سقف شیروانی در واقع وزن تمامی
مصالح، تیرها، شیروانی‌ها، اتصالات و همچنین بارهای زنده (مثل برف و بار
باد) و بارهای مرده (وزن خود سقف و وزن مصالح ساختمان) را شامل می‌شود.

 

همان طور که می دانید سطح اکثر فلزات صیقلی و روان می باشد. به همین دلیل هیچ برف و بارانی در آن جمع نشده و به سرعت از آن خارج می شود. همچنین این نوع از سقف های شیروانی را می توان با شیب های گوناگون طراحی کرد.

ریختن برف از شیروانی فلزی

فلزات به کار رفته در ساختار سقف های شیروانی

 برای ساخت سقف های شیروانی فلزی از انواع آلیاژها و فلزات استفاده می‌شود. یکی از پرکاربردترین فلزات استفاده شده در ساختار سقف های شیروانی فولاد می باشد.

همانطور که می دانید فولاد از استحکام و مقاومت بالایی برخوردار است. و با گذشت زمان حالت اولیه و خاصیت مستحکم بودن خود را حفظ می کند. به همین دلیل در اکثر مواقع برای ساخت سقف ها از فولاد استفاده می شود.

تنها ایراد استفاده از این آلیاژ برای ساخت سقف های شیروانی نحوه شکل دهی به آن می باشد. همانطور که گفته شد فولاد بسیار سخت است. در نتیجه نمی توان آن را به راحتی به طرح های مختلف در آورد.

شیروانی آلمینیومی

فلز دیگری که از آن برای ساخت سقف شیروانی استفاده می شود آلومینیوم می باشد. استفاده از آلومینیوم در ساختار سقف های شیروانی هزینه‌های زیادی را برای شما در بر خواهد داشت. اما آلومینیوم می تواند بهترین فلز برای این انتخاب باشد.

آلومینیوم یک فلز غیر قابل نفوذ می باشد. و واکنش پذیری ناچیزی نسبت به عوامل محیطی دارد. در نتیجه سقف شیروانی شما برای سال‌های طولانی حالت خود را حفظ می کند. و به همان شکل باقی خواهد ماند.

در برخی مواقع برای ساخت سقف های شیروانی از زیریه فولادی و رویه آلومینیومی استفاده می شود. این امر می تواند هزینه ها را برای شما تا حدودی کاهش دهد. و از طرف دیگر سقف شما علاوه بر اینکه استحکام لازم را دارد در برابر عوامل محیطی نیز مقاوم خواهد بود.

برای این کار لایه های زیرا به صورت کد مورد استفاده قرار می‌دهند. و سپس آلومینیوم را به طرح های مختلف و سپس روی فولاد استفاده می کنند.

هزینه های تهیه و اجرای سقف شیروانی فلزی

در حال حاضر برای ساخت اکثر سقف های شیروانی از فلزات استفاده می شود. این سقف ها با توجه به نوع فلز انتخاب شده توسط شما قیمت متفاوتی دارد. همچنین متراژ و نیز چگونگی اجرای آن هزینه های متفاوتی را برای شما در بر خواهد داشت.

اگر شما به متراژ بیشتری از این سقف نیازمند باشید هزینه‌ های شما افزایش خواهد یافت. اگر برای ساخت برخی از سقف های فلزی از آلومینیوم خالص استفاده شود .هزینه ها برای شما تا حدود زیادی افزایش می یابد.

همانطور که می دانید آلومینیوم یک فلز با ارزش می باشد. که در ساخت هواپیما ها نیز از آن استفاده می شود. این فلز علاوه بر اینکه استحکام لازم را دارد. می‌تواند از اسیب پذیری سقف شما نیز جلوگیری کند.

با توجه به موارد گفته شده استفاده از آلومینیوم هزینه های شیروانی شما را افزایش خواهد داد. از طرف دیگر اینکه شما به چه روشی سقف شیروانی خود را اجرا می کنید نیز می تواند موثر باشد.

برای مثال برخی از افراد ترجیح می‌دهند پس از تهیه سقف، خودشان آن را نصب نماید. اما اکثر شرکت‌های خدمات نصب و اجرای آن را نیز با دریافت هزینه برای شما انجام خواهند داد.

سقف شیروانی فلزی مدرن

اگر می خواهید سقف شیروانی شما ظاهری مدرن و بسیار شیک داشته باشد. فلزات می تواند انتخابی مناسب برای این کار باشند. در ساختار چنین سقف های شیروانی فلزات را بدون هیچ طرح و شکلی مورد استفاده قرار می دهند.

و این امر باعث می شود ظاهری شیک و مدرن به منزل شما هدیه شود. برای مثال امروزه استفاده از سقف شیروانی یک طرفه فلزی ، سقف شیروانی چند بر فلزی و غیره در سراسر جهان افزایش یافته است.

رایکابام

گروه تولیدی رایکابام با هدف تولید محصولاتی که منجر به صرفه جویی اقتصادی در رقابت با محصولات وارداتی میشود،تاسیس گردیده است . رایکابام با بهره گیری از تکنو لوژی پیشرفته و مرغوب تریت متریال،در حال توسعه محصولات خود است.هدف از تولیدات این محصولات توسعه و بهبود پوشش های سقفی در جهت افزایش ارزش املاک مشتریان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *