اجرای انواع سقف ویلا

نحوه اجرای سقف شیبدار یا شیروانی ویلا چگونه است؟

ویلا یک کلمه فرانسوی است (Villa) و به ساختمان هایی اطلاق می شود که از هر چهار جهت دارای نما بوده و معمولا باز می باشند. این ساختمان ها عموما در مراکز شهرها کمتر دیده می شوند و خاص مناطق دریایی، ییلاقی و یا روستایی هستند. جهت اجرای سقف ویلا میتوانید با کارشناسان رایکابام در تماس باشید. این ساختمان ها دارای سقف شیبدار می باشند که ممکن است سقف شیبدار یک بر، سقف شیبدار چهار بر و یا سقف شیبدار چند بر باشد.

نحوه اجرای سقف شیبدار یا شیروانی ویلا چگونه است؟

 

اولین بار ساخت ویلا به این شکل و با سقف شیب دار در روم باستان انجام شد. رومی ها ساختمان های ارزشمند خود را که عمدتا مربوط به اقشار ثروتمند جامعه بود در مکان های خوش آب و هوا و باغ ها بنا می کردند و به منظور جلوگیری از رخنه آب باران و برف به داخل خانه و به منظور ایجاد نمایی متفاوت و زیباتر از سقف های شیبدار برای آنها استفاده کردند.
در واقع اجرای سقف شیبدار نه تنها باعث می شد که آب باران و برف بر روی بام ماندگار نباشد و به راحتی به سمت پایین حرکت کند بلکه در جذب و دفع نور خورشید بسته به طرح سقف های شیبدار هم بسیار خوب عمل می کرد. ضمنا این سقف ها ارتفاع بیشتری در خانه ها فراهم می کرد و معماران می توانستند از فضای داخلی خانه برای ارائه ایده ها و طرح های زیبای خود مانند سقف زیر شیروانی هم استفاده کنند.

سقف زیر شیروانی در کدام قسمت از سقف قرار میگیرند؟

بنابراین سقف زیر شیروانی مربوط به اتاق هایی بود و هست که در زیر سقف شیبدار ساختمان و به صورت مجزا در نظر گرفته می شوند و به اشتباه بعضا سقف شیبدار را به صورت کلی سقف شیروانی می نامند.
هنوز دقیقا مشخص نیست از چه زمانی ویلا در ایران شناخته شد. مردم ایران خانه هایی که نمای چهار طرفه داشته باشد و اجرای سقف شیروانی برای آن در نظر گرفته شده باشد ویلا می نامند. عموم اجرای سقف های شیبدار ویلا در ایران در سمت شمال کشور که آب و هوای بارانی و مرطوب دارد ساخته می شوند و هر چه بر تعداد شهرنشین افزوده می شود ساخت ویلا در مناطق شهری به دلیل نیاز به استفاده از طبقات بیشتر کمتر شده است.

سقف زیر شیروانی در کدام قسمت از سقف قرار میگیرند؟
اما امروز بسیاری از مردم حتی در مناطق روستایی و خوش آب و هوای مراکز استان های دیگر ایران نیز به سمت ساخت ویلا روی آورده اند. به طوری که در بسیاری از شهرهای کوچک و خوش آب و هوای ایران امروز تعداد زیادی ویلا ساخته شده و هر روز بر تعداد آنها افزوده می شود و این نشان می دهد که مردم از زندگی در آپارتمان ها و ساختمان های محفوظ خسته شده اند.

ساخت ویلا در طرح ها و مدل های مختلف مدرن و سنتی

ساخت ویلا در طرح ها و مدل های مختلفی در ایران انجام می شود. برخی با اقتباس از طرح های مطرح دنیا مانند ویلا های سبک اسپانیایی، سبک ایتالیایی و غیره و برخی با متدها و روش های سنتی در ایران ساخته می شوند. بصورت کلی ویلا در طرح های کلاسیک، مدرن، سنتی، روستیک، ایرانی و غیره ساخته می شود.
شاید عمده ترین عوامل در ساخت نمای داخلی ویلا توجه به ارتفاع سقف، فضا سازی، ایجاد ویو و دید، ارائه شومینه های کلاسیک و یا تعبیه طرح های لوکس برای اتاق های داخلی باشد اما در نمای بیرونی ساختمان استفاده از یک سقف شیبدار در خور تاثیر بسیار زیادی در اعتبار و کلاس ویلا بازی خواهد کرد.

ساخت ویلا در طرح ها و مدل های مختلف مدرن و سنتی

نکاتی که در طراحی سقف ویلا باید در نظر گرفت

اما صرف نظر از نمای فوق العاده ای که سقف ویلا به ویلا می دهد، انتخاب پوشش سقف ویلا از اهمیت زیادی برخوردار است.
معمولا ویلا در مناطقی ساخته می شود که بارندگی زیاد است و یا به دلیل نبود ساختمان های مجاور اشعه آفتاب در مدت زمان بیشتری بر روی سقف ویلا می تابد. به همین دلیل در طراحی سقف ویلا باید به شکلی عمل شود که متناسب با شرایط آب و هوایی باشد.
در مکان های با بارش باران و برف زیاد و هوای سرد طراحی سقف ویلا با مکان هایی با بارندگی کمتر و تابش نور بیشتر و هوای داغ متفاوت باید باشد. در هر صورت آنچه مسلم است این است که سقف ویلا شیبدار باید باشد، این شیب باید به گونه ای در نظر گرفته شود که در مکان های با بارندگی برف زیاد باعث تجمع برف و سنگین شدن سقف نشود، در مکان های سرد باید نور آفتاب را به خوبی جذب کند و در مکان های گرم باید نور خورشید را به خوبی دفع کند. این موضوع در طول عمر سقف شیبدار ویلا از اهمیت زیادی برخوردار است.

نکاتی که در طراحی سقف ویلا باید در نظر گرفت
سقف ویلا از نمای بیرون باید ساختاری سه گوش مانند را به بیننده القا کند. برای ساخت سقف ویلا می توان هم از روش سنتی استفاده کرد و هم از پوشش سقف ویلا مدرن بهره گرفت.

روش سنتی طراحی سقف ویلا

روش سنتی طراحی سقف ویلا استفاده از دیرک های چوبی و یا فلزی، زیر سازی، آب بندی و نهایتا چیدمان مصالحی مانند سفل، آجر و یا موزاییک بر روی سقف را نیاز دارد. این کار نیاز به محاسبات بسیار دقیق دارد و کار آب بندی سقف ویلا باید با دقت بسیار زیادی انجام شود. ضمن اینکه شیب بندی سقف ویلا نیز در این روش بسیار حساس خواهد بود.

هر گونه اشتباه در اجرای سقف ویلا سنتی می تواند باعث ایجاد شکاف، رخنه و نفوذ آب و باران و برف و یا حتی تجمع برف و سنگین شدن سقف و احتمال خرابی سقف می شود.

اما در روش طراحی سقف ویلا مدرن از پوشش های نوین سقف ویلا استفاده می شود. امروزه شرکت هایی مانند شرکت بام تایل با استفاده از تکنولوژی های کاملا پیشرفته و نوین اقدام به تولید تایل بام و تایل ویلا برای سقف های شیبدار نموده اند.

روش سنتی طراحی سقف ویلا
از بهترین این طرح ها می توان به تایل شینگل، تایل طرح سنگ ریزه ای، تایل آندولین، تایل آندو ویلا، تایل سفالی یا طرح سفال، تایل موزاییکی، تایل طرح کلاسیک، تایل طرح مدرن و غیره را نام برد که هر یک از این پوشش ها و یا ورق ها در طرح ها و رنگ های مختلف تولید می شوند.

طراحی سقف مدرن ویلا با تایل های یکپارچه

حسن استفاده از این تایل ها و یا پوشش ها برای طراحی سقف مدرن ویلا این است که ساختاری یکدست و یکپارچه دارند و همین امر باعث می شود که نه تنها زمان اجرای سقف شیبدار کمتر شود بلکه وزن سقف به مراتب کمتر شده و آب بندی سقف ویلا و دوام و کیفیت آن بالاتر رفته و در ضمن نمایی فوق العاده زیبا به سقف ویلا خواهند داد.

سقف سنتی یا سقف مدرن ویلا؟

سقف ویلا همانگونه که توضیح داده شد نوعی سقف شیبدار است که باید در یک شیب حساب شده که بعضا 35 تا 50 درجه در نظر گرفته می شود ساخته شود.
نوع سقف باید دقیقا با محاسبه انتخاب شود. سقف ویلا شیبدار اگر یک جهته باشد باید شیب ملایمی داشته باشد، در سقف شیبدار چهار جهته باید شیب دو سمت کمتر از دو سمت دیگر باشد و در سقف شیبدار چند جهته باید تمامی جهت ها دارای شیب یکسان باشند.
ضمن اینکه سقف شیبدار ویلا باید به گونه ای ساخته شود که متناسب با هوا مقاومت بالایی داشته باشد. حسن ورق های مدرن پوشش سقف ویلا شرکت بام تایل در این است که از ورق های بسیار با کیفیت گالوانیزه ساخته شده اند. این باعث می شود که نه تنها در برابر باد، رطوبت و سرما و گرما مقاومت و ساختار خود را از دست ندهند بلکه در برابر حریق و نفوذ حشراتی مانند موریانه نیز کاملا مقاوم هستند.
سقف های مدرن بام  تایل در رنگ بندی های متفاوت عرضه می شوند. این سقف ها را می توان با هر رنگ و نمایی انتخاب کرد و متناسب با سلیقه و محیط آنها را همخوانی داد.

سقف سنتی یا سقف مدرن ویلا؟
حتی می توانید با انتخاب طرح های سقف شیبدار سفالی و یا سقف شیبدار طرح موزاییکی و یا برخی از مدل های ورق های شینگل سقف شیبدار حال و هوای طرح های سنتی را کاملا به صورت طبیعی برای سقف ویلا خود ایجاد کنید.

پوشش سقف ویلا یک طرفه طرح مدرن

هر کدام از مدل های ورق سقف شیبدار بام تایل دارای وزن بسیار کمی هستند که این موضوع در سبک شدن وزن سقف ویلا بسیار پر اهمیت است و می تواند یک ساختمان و یا ویلا کاملا مقاوم در برابر زلزله را برای شما نوید دهد.
زیر سازی و آب بندی سقف ویلا با استفاده از تایل های شرکت بام تایل در کمترین زمان و بالاترین کیفیت انجام می شود و در هر زمان برای تعمیر سقف ویلا در صورت نیاز در کمتر از چند ساعت می توانید کار تعمیرات سقف ویلا را انجام دهید.
بر خلاف سقف شیبدار ساخته شده با تایل های مدرن استفاده از روش های سنتی هر چند حال و هوای سنتی دارند اما نیاز به هزینه زمانی و ریالی بسیار بیشتری دارند.
اجرای سقف ویلا با متد های سنتی نیازمند زیر سازی دقیق تر دارد و احتمال آب بندی ضعیف تر در آنها بیشتر است. در نظر داشته باشید که اجرای سقف شیبدار سنتی باعث سنگین تر شدن سقف ویلا می شود و احتمال نشست و سوراخ شدن سقف بسیار بالاتر است. تنوع طرح در روش سنتی سقف ویلا وجود ندارد و عموما طرح ها یکسان خواهد بود و تعمیر سقف ویلا سنتی نیاز به مهارت بالاتر و صرف زمان بسیار بیشتری دارد.

پوشش سقف ویلا یک طرفه طرح مدرن
خبر خوب اینکه شرکت بام تایل طی یک طرح حمایتی و به منظور افزایش رضایت مشتریان خود اقدام به ارائه طرح جایگزین کردن سقف های سنتی ویلا با سقف مدرن ویلا نموده است. با این طرح شما می توانید با همان هزینه اجرای سقف مدرن ویلا، به کلی کار تعویض سقف ویلا سنتی خود را انجام داده و با طرح و حال و هوایی تازه اقدام به بازسازی ویلا خود بکنید.

اجرا سقف ویلا در طرح های سنتی

از مزایای اصلی ساخت سقف ویلا با استفاده از تایل های شرکت بام تایل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • امکان اجرای سقف ویلا بر روی انواع سازه ها (سازه های فلزی، چوبی و غیره)
  • وزن بسیار سبک
  • امکان انتخاب هر نوع طرح و نما برای سقف ویلا
  • ایمنی بالا در برابر زلزله
  • زیبایی و منحصر به فرد بودن تایل های بام تایل
  • هزینه کم اجرای سقف ویلا با تایل های آماده
  • زمان اجرای بسیار کم سقف ویلا
  • داشتن ضمانت بلند مدت کیفیت
  • استحکام بالا در برابر انواع شرایط آب و هوایی
  • قابلیت اجرا برای هر مکان و هر نوع ویلا و ساختمانی فارغ از ابعاد و اندازه ساختمان

اجرا سقف ویلا در طرح های سنتی

از ورق های شرکت رایکابام نه تنها برای سقف شیبدار ویلا و سقف شیروانی به خوبی استفاده می شود بلکه از این ورق ها برای ساخت انواع سقف های شیبدار دیگر ماند سقف سالن های ورزشی، سقف سوله های کارگاهی و تجاری، سقف سطوح شیب دار فروشگاهی، سقف انبارها، سقف پمپ بنزین و اجرای طیف وسیعی از سقف های شیبدار دیگر نیز استفاده می شود.
گروه صنعتی رایکابام به منظور رفاه حال مشتریان خود اقدام به ساخت انواع پوشش سقف شیبدار و سقف ویلا در طرح ها و رنگ های مختلف و درجه کیفی متفاوت با هزینه های متفاوت نموده است. قیمت سقف شیبدار شرکت رایکابام به دلیل حذف واسطه ها و استفاده از دانش و توان داخلی و فروش مستقیم به مشتریان بسیار مقرون به صرفه می باشد.

انواع سقف ویلا؛ هزینه و مشاوره رایگان از رایکابام

شما هم می توانید به منظور ثبت سفارش و اجرای سقف ویلا و شیبدار در مدل های طرح شینگل، طرح کلاسیک، طرح مدرن، طرح سفال، طرح سنگ ریزه ای و بسیاری دیگر از مدل ها همین امروز با کارشناسان ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان و تخصصی کارشناسان ما نیز بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *