متریال ویلا

فروش مصالح شیروانی

مصالح سقف شیروانی در مناطق مختلف و با توجه به شرایط آب و هوایی ممکن است با مصالح متفاوتی انجام شود ولی انتخاب پوشش سقف شیبدار در زیر سازی و استفاده از مصالح شیروانی بسیار تعیین کننده است. در واقع باید گفت این نوع سقف است که تعیین می کند که اجرای سقف چه میزان و چه نوع مصالحی نیاز دارد.
در این بحث ما به دنبال اجرای سقف مسطح نیستیم که می تواند با انواع مصالح رایج ساختمان سازی اجرا شود. در واقع در این مبحث ما به انتخاب و نوع مصالح مرتبط به اجرای سقف شیروانی و یا سقف شیبدار می پردازیم.
سقف هایی که عموما در مناطق بارانی و مرطوب بیشتر کار می شدند اما امروزه به جزئی ثابت برای اجرای سقف خانه های لوکس، اجرای سقف ویلا، اجرای انواع سقف شیبدار خانگی و غیر خانگی و انواع سقف بلند و کوتاه اختصاص یافته است.
هر چه سیب سقف کمتر باشد نیاز به استفاده از مصالح آب بندی و عایق بندی بیشتر محسوس می شود و هر چه جهت و یا تعداد جهت های شیب بیشتر باشد نیز نیاز به همپوشانی و درز بندی و زیر سازی سقف اهمتی بیشتری پیدا می کند.
سقف بخش قابل توجهی ای پوشش خانه را به خود اختصاص می دهد و هرگونه لرزش و ضربه ای بر پیکر ساختمان می تواند باعث شود تا سقف دچار مشکلاتی مانند باز کردن درز، ریختن مصالح و غیره شود.

فروش مصالح شیروانی
خوشبختانه در سال های اخیر از انواع پوشش های مناسب برای اجرای سقف رونمایی شده است که دارای کیفیت های متنوعی هستند.
پوشش سقف شیبدار اهمیت بسیار بالایی در تعیین نوع مصالح دارد و حتی در نوع زیر سازی و مصالح دیگری هم که برای اجرای سقف شیبدار به کار می رود تاثیر گذار است.
خود انتخاب مصالح نیز به دلیل تنوع کیفیت برای اجرای با کیفیت سقف شیبدار همانند انواع دیگر سقف ها و حتی سازه های ساختمان اهمیت زیادی دارد.
لذا فروش مصالح شیروانی الزاما به معنی شناخت دقیق نوع مصالح برای کاربرد در انواع اجرای سقف ویلا نیست و بهتر است قبل از خرید مصالح شیروانی در خصوص آن تحقیق کنید.

آندوویلا ورق پوشش سقف مانند سیستم آندولین از ترکیب مواد سلولزی و فیبری بازیافتی (50٪) که مورد تایید موسسه ICC-ESS میباشد وبیتومن که نوعی قیر طبیعی است با رزین ورنگ دانه های طبیعی در فشارو حرارت بالا با رعایت استاندارد های زیست محیطی تولد میشوند.

مواد مورد نیاز برای اجرای سقف با شیب کم

معمولا سقف مسطح و یا با شیب کم در مناطقی که بارندگی باران و برف کم است و در ساختمان های صنعتی با پهنای زیاد استفاده می شود. برای اجرای این نوع سقف ها از شن و ماسه، قیر اصلاح شده، لاستیک های مصنوعی از نوع EPDM ، برخی از انواع رول ها، آهن و فولاد، فلت و غیره استفاده می شود. این نوع سقف ها ممکن است از انواع پوشش سقف شیبدار برای نما و یا روکش سقف استفاده کنند و یا از موزاییک و کاشی برای سقف استفاده شود و معمولا کمتر در دسته بندی سقف شیبدار قرار دارند.

مواد مورد نیاز برای اجرای سقف با شیب کم

مصالح مورد نیاز برای اجرای سقف شیبدار

سقف شیبدار از یک درجه شیب که معمولا از 3 تا 12 درجه تا 45 درجه شیب تشکیل شده است. برخی از سقف های شیبدار حتی شیب تند تری ممکن است بسته به نوع سازه و طرح داشته باشند. فروش مصالح شیروانی و یا فروش مصالح سقف شیبدار معمولا در مکان هایی که انواع پوشش سقف شیبدار به فروش می رسد موجود می باشد. ضمن اینکه تنوع این مصالح می تواند بسیار متفاوت باشد.
به صورت کلی اجرای سقف شیبدار نیاز به سه نوع مصالح دارد. مصالحی که برای زیر سازی استفاده می شوند، مصالحی که برای پوشش و یا عایق کاربرد دارند و مصالحی که برای پوشش سقف شیبدار کاربرد دارند.

فروش مصالح شیروانی برای زیر سازی

شرکت رایکابام به منظور رضایت کامل مشتریان خود اقدام به تهیه و فروش مصالح شیروانی درجه یک و با کیفیت فوق العاده بالا به مشتریان خود نموده است و در ضمن در صورت نیاز مشتریان خود امر پیاده سازی و اجرای زیر کاری سقف  شیبدار را عهده دار می شود.
زیر سازی سقف شیبدار با توجه به نوع طراحی و نوع شیب متفاوت می باشد. سقف شیبدار یک طرفه، دو طرفه، چند طرفه و با شیب های با درجات متفاوت نمی تواند زیر سازی یکسانی داشته باشد. ضمن اینکه نوع زیر سازی و مصالح سقف شیبدار در مناطق بارانی با مناطق خشک و آفتابی بسیار متفاوت است.
معمولا زیر سازی سقف شیبدار شامل اسکلت بندی و در صورت نیاز ایجاد نشیمنگاه مطمئن یا بتون ریزی می شود. معمولا در اجرای سقف شیبدار کمتر موضوع بتن ریزی مطرح می شود اما اگر ساختمان در منطقه ای باشد که خاک سست دارد باید با استفاده از شن و سیمان و آرموتور بندی زیر سازی سازه مستحکم شود.

فروش مصالح شیروانی برای زیر سازی
سپس باید اسکلت اصلی سازه با توجه به نوع طراحی آماده شود. معمولا در شرایط آب و هوایی متفاوت نوع اسکلت بندی و کلاف بندی ساختمان متفاوت است. عمدتا در اجرای ساختمان با سقف شیبدار امروزی از فولاد و یا فلز برای کلاف بندی و اسکلت سازی استفاده می شود. هر چند گاها از چوب نیز استفاده می کنند.
معمولا از قوطی های فلزی با قطر بزرگ برای ساختن ستون های اصلی کلاف ساختمان و از قوطی های کوچکتر و نهایتا پروفیل ها و سیم های فولادی برای کلاف بندی بین این قوطی ها و ساختن یک شبکه اسکلتی محکم استفاده می شود.
استفاده از پروفیل ها با قطر های متفاوت با توجه به اندازه دهانه اجرای سقف انتخاب می شود. ضمن اینکه جهت شیب نیز رد کلاف بندی باید به خوبی رعایت شود تا در زمان عایق بندی به راحتی بتوان مصالح عایق بندی را کار کرد.

فروش مصالح شیروانی برای عایق بندی

برای ایمنی ساختمان از نفوذ آب باران و برف، فشار باد و طوفان، ایجاد ایمنی گرمایشی و سرمایشی و ایمن سازی ساختمان در برابر حریق و زلزله استفاده از عایق بندی اهمیت زیادی دارد. گروه صنعتی رایکابام با استفاده از دانش نیروهای تخصصی خود اقدام به تولید و فروش مصالح شیروانی عایق بندی  درجه یک ساختمان متناسب با نوع سازه در سراسر ایران نموده است.
هر ساختمان نیاز به عایق بندی دارد ولی این عایق بندی با توجه به شرایط آب و هوایی ، نوع زیر سازی و بخصوص پوشش سقف شیروانی بسیار می تواند متفاوت باشد. منظور اینکه اگر پوشش سقف شیبدار از نوع ضد آب و با همپوشانی بالا انتخاب شود عایق بندی نیاز به مصالح کمتری دارد اما اگر نوع پوشش سقف شیروانی از کیفیت بالا برخوردار نباشد باید در انتخاب و اجرای عایق بندی بم بسیار دقت کرد.
برای عایق بندی سقف شیبدار از انواع پشم و شیشه، پشم سنگ، پوشش های فلزی بصورت ساندویچ پنل، ورق های OSB، انواع لاستیک های مصنوعی ، فیبر ها و غیره استفاده می شود.

فروش مصالح شیروانی برای عایق بندی
در نتیجه مجری سقف شیبدار با تو.جه به شناختی که از پوشش سقف شیروانی دارد باید نوع عایق بندی سقف شیبدار را تعیین کند. اجرای عایق بندی سقف شیروانی باید به گونه ای باشد که در صورت عبور آب و نم از روکش سقف شیبدار این آب و نم یا رطوبت و یا حتی فشار باد در این عایق مهار شود و حتی در صورت آتش سوزی به راحتی شعله ور نشود. در ضمن باید یک لایه مطمئن در جهت پرت انرژی حرارتی و گرمایشی و حتی ورود توده هوای گرم در تابستان به داخل ایجاد نماید.
ما در شرکت رایکابام برای عایق بندی سقف شیبدار اقدام به فروش مصالح شیروانی اصلی در انواع چوب OSB، انواع ورق های لاستیکی، فیبر ها، انواع ساندویچ پنل، انواع چسب و درزگیر و غیره با ضمانت بالا نموده ایم.

فروش مصالح شیروانی برای اجرای پوشش سقف شیبدار

اما اصلی ترین نوع مصالح سقف شیروانی را می توان نوع پوشش سقف شیبدار دانست. شرکت رایکابام به عنوان بزرگ ترین تامین کننده انواع تایل، ورق پوششی و پوشش سقف شیبدار در ایران اقدام به فروش مصالح شیروانی در طیف های متنوع و با درجات کیفی متفاوت و رنگ بندی مورد نظر مشتریان با قیمت تمام شده بسیار مقرون به صرفه با حذف واسطه ها نموده است.
امروزه اجرای سقف شیبدار به دو صورت سنتی و مدرن انجام می شود. اگر برای اجرای سقف شیروانی سبک سنتی را انتخاب کرده باشید احتمالا باید با استفاده از سفال، چوب ، موزاییک، سنگ و یا فلزات گالوانیزه معمولی و یا ایرانیت های سیمانی این کار را انجام دهید. اجرای این نوع سقف شیبدار نیازمند مراقبت بسیار زیادی است و هزینه تعمیرات و نگهداری سالیانه نیاز دارد ولی از نظر هزینه تمام شده کمی ارزان تر از سبک های مدرن است.
اما اجرای سقف مدرن شیبدار با استفاده از ورق سقف شیبدار یا پوشش سقف شیبدار نوین انجام می شود. تنوع این نوع پوشش سقف شیبدار بسیار بسیار متنوع است. از ورق شینگل، ورق دکرا، ورق آندوویلا، ورق طرح سفال و غیره می توان به عنوان نمونه های این نوع پوشش سقف شیبدار نام برد.

فروش مصالح شیروانی برای اجرای پوشش سقف شیبدار
معمولا به دلیل همپوشانی بسیار بالا، نحوه اجرای بسیار ساده، مقاومت فوق العاده بالا در برابر رطوبت، باران ، آلاینده ها، حرارت، فرسایش و زنگ زدگی، خوردگی و فشار و غیره، به دلیل تنوع طرح و رنگ و به دلیل طول عمر بالا از محبوبیت زیادی برخوردار شده است.
انواع ورق با کیفیت سقف شیبدار مانند شینگل و یا دکرا به دلیل ساخته شده از چندین لایه خود کار عایق بندی ساختمان را نیز به خوبی انجام می دهند. اغلب این سقف ها با استفاده از تجهیزات ساده و معمولی قابل اجرا هستند و در اغلب سقف ها و با شیب بندی های متفاوت قابلیت اجرا دارند.
از این رو توصیه می شود به منظور صرفه جویی در خرید مصالح شیروانی بهتر است با کمی هزینه بیشتر اقدام به خرید پوشش سقف شیبدار با کیفیت بکنید تا در آینده با مشکلات بسیار کمتری مواجه شده و در ضمن در هزینه های خرید سایر مصالح شیروانی نیز صرفه جویی زیادی کرده باشید.
شرکت رایکابام تامین کننده نمونه انواع مصالح شیروانی و سقف شیبدار با فروش مصالح سقف شیروانی و یا فروش مصالح سقف شیبدار با کیفیت بالا و با هزینه تمام شده بسیار مقرون به صرفه آماده همکاری با کلیه هم میهنان عزیز به منظور اجرای سقف شیبدار با کیفیت و با طول عمر بالا در تمامی نقاط ایران می باشد. فروش مصالح شیروانی با کیفیت و با عملکرد بالا تخصص ما است.

رایکابام

گروه تولیدی رایکابام با هدف تولید محصولاتی که منجر به صرفه جویی اقتصادی در رقابت با محصولات وارداتی میشود،تاسیس گردیده است . رایکابام با بهره گیری از تکنو لوژی پیشرفته و مرغوب تریت متریال،در حال توسعه محصولات خود است.هدف از تولیدات این محصولات توسعه و بهبود پوشش های سقفی در جهت افزایش ارزش املاک مشتریان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف ویژه به مناسبت راه اندازی دومین خط تولید محصولات رایکا فقط تا تاریخ 30 دی ماه
جهت دریافت تخفیف خرید از سایت لطفا شماره تلفن خود را ثبت نمایید