مقالات

آردواز فلزی

آردواز فلزی

در این مقاله به تعریف آردواز فلزی و کاربرد آن خواهیم پرداخت.

آردواز درب حیاط یا همان ARDOISE یک لغت فرانسوی به معنای لوح و تخته سنگ است

 

کاربرد فلزات

فلزات کاربرد بسیار گسترده ای در تمامی صنایع دارد و از آن ها برای ساز و کارهای مختلفی استفاده می شود برای مثال یکی از کاربردهای مهم فلزات استفاده از آن‌ها در ابزارهای مختلف می باشد شما می توانید کاربرد فلزات و چگونگی استفاده از آن را در فعالیت های روزمره خود مشاهده کنید.

برای مثل بخش عظیمی از منازل شما توسط فلزات تشکیل شده اند زمانی که از وسایل حمل و نقل استفاده می کنید فلزات در ساخت این وسایل نقش بسیار مهمی دارند برخی از فلزات برای درمان و حتی رسیدگی به بیماری ها نیز نقش مهمی را ایفا می کنند.

کاربرد-فلزات

 

شما می توانید در طبیعت انواع فلزات مختلفی را مشاهده کنید که هر کدام از آن ها برای کار مخصوصی استفاده می شوند کاربرد فلزات به قدری گسترده است که برخی از فعالیت های بشر بدون وجود آن ها قابل انجام نخواهد بود برخی از فلزات خاصیت درمانی نیز دارند.

برای مثال فلز مس به عنوان یکی از مهم‌ترین فلزات مورد نیاز بدن انسان شناخته می شود به طوری که حتی پزشکان برای جلوگیری از برخی از بیماری‌ها به افراد توصیه می‌ کنند تا غذای خود را در ظروف مسی طبخ کنند.

یکی از مهم ترین فلزات مورد نیاز بدن آهن می باشد و وجود آن بسیاری از فعالیت های حیاتی انسان را رقم خواهد زد با توجه به این موضوع و کاربرد گسترده فلزات می‌توانیم بگوییم که کلیه فعالیت‌های زندگی انسان به وجود فلزات وابسته خواهد بود و عدم حضور آن ها مشکلات زیادی را برایتان رقم خواهد زد.

 

آردواز فلزی چیست

یکی از کاربردی ترین مواد برای ساخت سقف آردواز ها می باشند و امروزه استفاده از آن ها کاربرد بسیار گسترده ای دارد در حال حاضر برای ساخت بسیاری از سقف های فلزی از این آردواز استفاده می کنند این مواد با داشتن ظاهری جذاب می توانند زیبایی سقف شما را دوچندان کنند .

آردواز-فلزی

 

در حال حاضر دو نمونه آردواز در صنعت استفاده می‌شود که نمونه دیگری از آن ها از سیمان تهیه شده است اردواز های فلزی نه تنها برای ساخت سقف شیروانی منازل بلکه در سایر ساخت و سازها نیز نقش دارد و از قیمت بالایی نیز برخوردار نیستند.

زیرا برای ساخت آن ها بیشتر از مواد مصنوعی و ساخته دست انسان استفاده می شود البته این که شما در چه متراژی آن ها را سفارش دهید در این هزینه بسیار موثر خواهد بود اردواز فلزی معمولا از آلیاژهای مانند آهن فولاد و آلومینیوم ساخته شده است که هریک از این فلزات بکار رفته شده در هزینه‌ها تاثیر گذار خواهد بود.

برای مثال استفاده از آردواز آلومینیومی هزینه های بیشتری را برای شما رقم خواهد زد زیرا این فلز نسبت به سایر آلیاژ های نام برده شده گران‌تر می‌باشد.

 

سایر کاربردهای آردواز ها

در ساخت برخی از آلاچیق و سایه بان ها نیز از اردواز ها استفاده می شود و شما می توانید نمونه هایی از آن را در رستوران ها و بوستان ها مشاهده کنید این آردوازها به دلیل سختی و قابلیت هایی که دارند می توانند بسیاری از نیاز های انسان را در این زمینه رفع کنند.

آلاچیق-و-سایه-بان-ها

 

برای مثال استفاده از آردواز ها در بوستان ها و پارک ها فضای مناسبی را برای استراحت و نشستن رقم خواهند کرد از طرف دیگر وجود سقف در الاچیق ها امری مهم در ساخت و ساز ان را رقم خواهد زد همچنین شکل گیری راحتی تر این اردواز ها می توانند ظاهر دل خواهتان را برای شما به ارمغان آورد و شما می توانید آن ها را در طرح ها و رنگ های مختلف سفارش دهید.

در حاضر برای محوطه باز در هتل ها نیز از انواع آردواز استفاده می‌شود شما می توانید نمونه هایی از آن را در ساختار گلخانه ها نیز مشاهده کنید با توجه به این موضوع آردواز ها کاربرد بسیار گسترده ای خواهند داشت البته در حال حاضر استفاده از آردواز ها تنها برای ساخت سقف های شیروانی و سایبان ها استفاده نمی شود.

برای مثال برخی از افراد برای انبارها و جلوگیری از نفوذ آب در مکان مشخصی از انواع اردواز ها استفاده می‌کنند زیرا این مواد با توجه به ساختار ویژه خود امکان نفوذ اب در ان ها وجود ندارد به همین دلیل می تواند گزینه مناسب برای نگهداری مواد در انبار ها باشند

رایکابام

گروه تولیدی رایکابام با هدف تولید محصولاتی که منجر به صرفه جویی اقتصادی در رقابت با محصولات وارداتی میشود،تاسیس گردیده است . رایکابام با بهره گیری از تکنو لوژی پیشرفته و مرغوب تریت متریال،در حال توسعه محصولات خود است.هدف از تولیدات این محصولات توسعه و بهبود پوشش های سقفی در جهت افزایش ارزش املاک مشتریان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف ویژه به مناسبت راه اندازی دومین خط تولید محصولات رایکا فقط تا تاریخ 30 دی ماه
جهت دریافت تخفیف خرید از سایت لطفا شماره تلفن خود را ثبت نمایید