مقالات

انواع پوشش سقف آلاچیق

انواع پوشش سقف آلاچیق

انواع پوشش سقف آلاچیق

به طور حتم تا به حال نمونه هایی از آلاچیق را در بوستان ها، رستوران ها، هتل ها، تالار ها و غیره مشاهده کرده باشید آلاچیق به مکانی گفته می‌شود که در یک فضای باز ساخته شده و تنها از یک سایه بان در بالاترین قسمت آن استفاده شده است.
آلاچیق ها یک فضای مناسب برای نشستن و سپری کردن وقت در فضای باز هستند.

آلاچیق یا تارم چیست؟

تارم یا آلاچیق یک نوع سازه سقف‌دار است اما از تمام جهت باز می‌باشد. آلاچیق در مکان‌هایی مانند باغ، پارک، ویلا، حیاط منزل، کنار ساحل و مکان‌های تفریحی برای استراحت ساخته می‌شود. طراحی و ساخت آلاچیق به ‌منظور استراحت در روزهای آفتابی زیر سایه آن می‌باشد. طراحی آلاچیق به صورتی است که با خیال راحت می‌توان چندین ساعت زیر آن به استراحت پرداخت.
انواع سقف آلاچیق با کمترین هزینه قابل ساخت و اجرا است، بنابراین نیازی نیست هزینه‌های زیادی کنی
برای ساخت این سایبان معمولاً از ورق های گوناگونی استفاده می شود اگر در این میان از آلیاژهای با کیفیت تری استفاده شود آلاچیق شما عمر طولانی تری خواهد داشت.
در ادامه این بخش چند پوشش مناسب برای آلاچیق را به شما معرفی می کنیم.
ورق های طرح سفال یکی از مناسب ترین پوشش ها برای آلاچیق ها ورق های طرح سفال می باشد همانطور که از نام این ورق ها پیداست در واقع طراحی همانند سفال دارند اما آلیاژها و مواد های به کار گرفته شده برای ساخت آن معمولاً محصولات پلاستیکی سنگریزه و یا فلزات می باشند.
در حال حاضر از ورق های طرح سفال برای ساخت سقف های شیروانی نیز استفاده می شود این ورق ها از مقاومت بالایی برخوردار هستند و برای سال‌ های طولانی کاربرد اولیه خود را حفظ خواهند کرد.

انواع پوشش سقف آلاچیق2
ورق های سنگی نیز به عنوان یک پوشش مناسب برای آلاچیق ها شناخته شده اند این ورق ها در برابر عوامل محیطی همانند سرما گرما رطوبت و نور خورشید بسیار مقاوم بوده و برای سال های طولانی در آلاچیق شما مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
همچنین از نمونه هایی از این ورق های سنگی برای ساخت سایه بان بر روی درب منازل نیز استفاده می شود.
به احتمال زیاد تا کنون نام تایل های کینگستون را شنیده باشید این تایل ها از زیبای منحصر به فرد و خاصی برخوردار هستند به همین دلیل با استفاده از آن می توانید یک آلاچیق زیبا برای محل مورد نظر خود درست کنید.

انواع پوشش سقف شیروانی برای آلاچیق

یکی از مناسب ترین ورق ها برای استفاده در ساخت آلاچیق ها ورق های شیروانی می باشد.
این ورق ها در طرح ها و رنگ های گوناگون در بازار وجود داشته و مورد استفاده قرار می گیرد.
ورق های شیروانی دارای شیب مناسب جهت تخلیه آب از آلاچیق هستند با توجه به این موضوع و عمر سقف آلاچیق شما با استفاده از این ورقه ها افزایش خواهد یافت و همانطور که می دانید رطوبت یک عامل مهم محیطی در جهت اسیب دیدن محصولات مختلف شناخته شده است.
شما می توانید این ورق ها را با توجه به دکوراسیون محل مورد نظر خود در رنگ دلخواه تان تهیه کنید اما یکی از متداول ترین و قابل مشاهده ترین رنگ های ورق های شیروانی رنگ طوسی مشکی آجری می باشد.
در حال حاضر از برخی ورق های پلاستیکی شیروانی برای ساخت آلاچیق در بوستان ها و پارک ها نیز استفاده می شود این ورقه های پلاستیکی مقاومت بالایی داشته و برای سالیان طولانی کاربرد خود را حفظ خواهند کرد.
همچنین حمل و نقل آن ها بسیار راحت می باشد و به راحتی می توانید آن را در آلاچیق خود نصب کنید برخی از این ورقه های پلاستیکی به گونه‌ ای طراحی شده‌ اند که در متراژ های بالا جرم بسیار سبکی دارد به همین دلیل هیچ مانعی در جهت انتقال آن به آلاچیق وجود نخواهد داشت.
البته در ابتدا این ورق ها را با استفاده از دستگاه های گوناگون در طرح و شکل مورد نظر شما طراحی کرده و سپس تحویل تان خواهند داد.
برخی از ورق های شیروانی که در ساختار آلاچیق ها مورد استفاده قرار می گیرند ضد حریق می باشند یعنی در هنگام آتش سوزی گرما را از خود عبور داده و سبب گسترده تر شدن آتش نخواهند شد.

انواع پوشش سقف شیروانی برای آلاچیق

سقف شیبدار یک شیب

استفاده از سقف های شیبدار برای نصب سقف در برخی از آپارتمان ها باعث افزایش جذابیت آن محل خواهد شد.
امروزه انواع مختلفی از سقف شیبدار در طرح ها و رنگ های گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد.
سقف های شیبدار با تخلیه مناسب آب سبب ماندگاری آپارتمان شما برای طولانی مدت خواهند شد.
همچنین نصب و راه اندازی این سقف ها بسیار راحت می باشد با توجه به این موضوع استفاده از آن روز به روز بیشتر و بیشتر شده است.
یکی از قابل مشاهده ترین طرح های سقف شیبدار نمونه تک شیب آن می باشد این مدل سقف به گونه ای طراحی شده اند که شیب فقط تنها در یک ورقه انجام شده است این ورق به صورت اریب در بالاترین قسمت آپارتمان نصب شده است و قرار گیری مناسبی جهت تخلیه آب و رطوبت دارد.
برای ساخت آن از آلیاژهای مختلف استفاده می‌ شود اما امروزه استفاده از سقف‌های تک شیب فلزی گسترش زیادی یافته است.
برای ساخت این سقف ها معمولاً از آلیاژهای همانند فولاد گالوانیزه استفاده می شود همانطور که می دانید فولاد گالوانیزه یکی از مقاوم‌ ترین و محکم‌ ترین آلیاژها در جهان شناخته شده است با توجه به این موضوع سقف های شیب دار تک شیب فولادی برای سالیان طولانی کاربرد خود را برای شما حفظ خواهند کرد.
همچنین فولاد استفاده شده در ساختار این سقف به شکلی کاملاً منحصر به فرد و زیبا طراحی شده است.
برای ساخت سقف های شیب دار تک شیب از ورق هایی همانند یو سی دی سی هم استفاده می کنند که علاوه بر داشتن زیبایی منحصر به فرد از مقاومت بالایی برخوردار هستند.
اکثر ورق های یو سی دی سی قیمت بالایی برخوردار نمی‌ باشد و هزینه‌ های مربوطه در این میان با توجه به متراژ مورد نظر شما و نیز نیازمندی آپارتمان تان متغیر خواهد بود.

سقف شیبدار یک شیب

سقف شیبدار دو شیب

قابل مشاهده ترین طرح سقف شیبدار نمونه دو شیب آن می باشد در چنین حالتی ورقه‌های در نظر گرفته شده به شکل دو بر مثلث در کنار هم قرار داده شده اند استفاده از سقف های شیبدار دو شیب از گذشته و تاکنون ادامه داشته است و شما می توانید کاخ‌ها و قصرهای قدیمی زیادی را با این طرح مشاهده کنید.
یکی از مناسب ترین طرح ها برای راه اندازی سقف شیبدار دو شیب ورق های طرح سفال می باشند این ورق ها از مقاومت بالایی برخوردار هستند و استفاده از آن ها در هر منزل با هر دکوراسیونی مناسب خواهد بود.
در گذشته برای ایجاد سایه بان در پنجره ها نیز از سقف های شیب دار دو شیب در متراژ های بسیار کم نیز استفاده می کردند این مدل از سقف های شیروانی نه تنها برای طراحی سقف در آپارتمان ها بلکه در گلخانه ها، نیروگاه ها، انبارها و غیره نیز استفاده می شود.
هزینه اصلی راه اندازی سقف شیبدار دو شیب مربوط به ورق انتخاب شده می باشد هرچه شما از ورقه های گران تر و مرغوب تری استفاده کنید هزینه های نصب و راه اندازی آن نیز بیشتر خواهد شد.
برای راه اندازی سقف شیبدار دو شیپ از چوب نیز استفاده می‌ شود در چنین شرایطی از چوب درختان قدرتمند و با دوام در برابر عوامل محیطی که استحکام خود را حفظ می کنند استفاده خواهد شد.
باید بدانید که در این میان چوب را به صورت خام و بدون هیچ طراحی استفاده نمی کنند ابتدا ورقه های چوبی در کارخانه با استفاده از دستگاه مخصوص طراحی شده و سپس در این ساختار به کار گرفته خواهند شد.

سقف شیبدار دو شیب

سقف شیبدار چهار شیب

از این نوع سقف شیبدار معمولاً در ساختار آلاچیق عل استفاده می شود فرایند تخلیه آب با استفاده از سقف شیبدار چهار شیب با کیفیت بیشتری انجام خواهد شد.
این مدل سقف معمولاً در مناطق شمالی کشور که دارای آب و هوای معتدل و بارانی می باشند استفاده می شود شاید شما در نواحی ساحلی نمونه هایی از سقف شیب دار چهار شیب را مشاهده کرده باشید یکی از مناسب ترین پوشش ها برای ساخت سقف شیبدار چهار شیب طرح کینگستون می باشد.
این ورق ها با داشتن پستی بلندی های متعدد فرایند تخلیه در این سقف ها را به خوبی انجام خواهند داد شما می توانید ورق های کینگستون را در متراژ ها و کیفیت های مختلف در بازار مشاهده کرده و خریداری نمایید.
نمونه‌ای از این ورقه های کینگستون با لعآب مخصوصی پوشیده شده است که این لعاب مانع از نفوذ رطوبت به لایه های عمیق تر ورق می‌ شود به همین دلیل برای سالیان طولانی شکل اولیه خود را حفظ خواهند کرد.
در شرایطی برای ساخت سقف های شیبدار چهاز شیب از ترکیب فلز و پلاستیک استفاده می‌ کنند در چنین شرایطی قسمت‌ هایی از ورقه با استفاده از آلیاژ ها و فلز های مختلف و بخش‌ های دیگر آن با استفاده از قطعات پلاستیکی ساخته خواهند شد.
شما می توانید با مراجعه به سایت های اینترنتی و سرچ کردن نام سقف شیبدار ترکیبی نمونه های مختلفی از آن را به صورت عکس مشاهده کنید.
یکی از مهم‌ترین مضرات در هنگام راه‌اندازی سقف شیبدار چهارشنبه ترکیبی هزینه‌های آن می باشد معمولاً نصب این نوع سقف هزینه های بیشتری برای شما در بر خواهد داشت.

سقف شیبدار چهار شیب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف ویژه به مناسبت راه اندازی دومین خط تولید محصولات رایکا فقط تا تاریخ 30 آبان ماه
رنگ بندی تایل سنگریزه دار کینگستون
جهت دریافت تخفیف خرید از سایت لطفا شماره تلفن خود را ثبت نمایید