مقالات

آهن کشی سقف شیبدار

آهن کشی سقف شیبدار

نقش سقف ها در ساختمان

ایا تا به حال به وجود سقف ها در منزل خود توجه کرده اید؟سقف ها با قرار گرفتن در بالاترین بخش از منزل شما می توانند جنبه محافظتی ویژه ای را داشته باشند. از سالیان بسیار دور و در همان اوایل زندگی بشریت وجود سقف یکی از مهم ترین عامل در ساخت و ساز خانه ها می باشد. در واقع وجود سقف ها است که نام خانه را برای ما معنی می کند.

سقف ها باعث می شوند تا شما بتوانید آپارتمان های چند طبقه و برج‌های بلند بسازید. زیرا سقف هر منزل تکیه گاهی برای ساخت طبقات بعدی خواهد بود. این سقف ها هستند که از ورود برف و باران و گرد و غبار ها به داخل منزل شما جلوگیری می کنند. در هنگام تابستان زمانی که آفتاب همه جا را در بر گرفته است سقف ها می توانند از ورود آن به منزل شما جلوگیری کنند.

پرتوهای خورشید عوارض جبران ناپذیر روی سلامت انسان باقی می‌گذارد. قرار گرفتن طولانی مدت در معرض آن می‌تواند انواع سرطان ها و بیماری های پوستی را نیز برای شما ایجاد کند. با توجه به موارد گفته شده اکثر مهندسان و طراحان در هنگام ساخت و ساز سقف ها چگونگی قرار گرفتن آنها دقت فراوانی می کنند. امروزه برای ساخت آن از طرح ها و متریال های گوناگونی استفاده می شود.

آهن کشی سقف

اهمیت آهن کشی سقف شیبدار

یکی از مهم ترین مراحل استفاده و اجرای سقف شیبدار آهن کشی آن می باشد. برای اینکه سقف شیبدار شما بتواند در جای معین خود قرار بگیرد .همچنین برای اینکه سالیان طولانی از آن استفاده کنید باید در هنگام ساخت آن آهن کشی صورت بگیرد. در غیر این صورت سقف شیبدار شما هیچ محلی برای سکونت و استقرار نخواهد داشت.

آهن کشی در هنگام بارش برف و باران و نیز وقوع بلایای طبیعی همانند سیل طوفان زلزله و غیره سقف شما به همان صورت در جای خود باقی بماند. این که با کوچک ترین حرکت و اتفاقی قدرت خود را از دست نداده و سلامتی شما را تهدید نکند.

اگر این کار به صورت اصولی انجام نشود ممکن است با گذشت زمان سقف به طور ناگهانی فرو بریزد. یا سبب به خطر افتادن جان شما شود. اهمیت آهنگ کشی سقف شیبدار نه تنها در منازل بلکه برای ساخت شرکت ها و نیرو گاه ها نیز بسیار مهم می باشد. برای مثال در ساخت برخی از گلخانه ها و سردخانه ها نیز از سقف شیبدار استفاده می‌شود.

اگر آهن کشی این سقف ها به صورت اصولی انجام نشود اختلالات فراوانی در عملکرد این مجموعه ها ایجاد خواهد شد. از طرف دیگر آهن کشی سقف شیبدار دانش و علم مخصوص به خود را دارد . به همین دلیل شما نمی توانید بدون هیچ آگاهی نسبت به استفاده از ان اقدام کنید.

 

آهن کشی سقف شیبدار

چگونگی آهن کشی سقف شیبدار

برای این کار ابتدا باید از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید. شما نمی توانید به آن هیچ اقدامی انجام دهید. زیرا این آهن ها باید به صورت اصولی و تخصصی در کنار هم قرار بگیرند. برای این کار ابتدا یک به بستر مناسب برای قرار گرفتن آهن ها در کنار هم فراهم می‌کنند . سپس با استفاده از دستگاه های مخصوص جوشکاری قسمت های مختلف آهن ها را به هم پیوند می زند.

فاصله بین آهن ها و چگونگی قرار گرفتن آنها با توجه به نوع سقف شیب دار شما و نیز متراژ آپارتمان تان انجام خواهد شد. شما باید این اندازه گیری ها را قبل از اجرا به دست آورده باشید. بعد از قرار گرفتن مرحله به مرحله آهن ها کنار هم چارچوبی مناسب برای اجرای سقف شیبدار برای شما ایجاد خواهد شد.

باید در هنگام ساخت و ساز این سقف ها نکات ایمنی لازم در نظر گرفته شود و این آهن ها را با استحکام و قدرت زیادی در کنار یکدیگر قرار دهند. تا هیچ گونه آسیبی برای ساختار شیروانی و نیز منزل به وجود نیاید. ساخت غیر اصولی این بخش از سقف شیبدار می تواند با گذشت زمان حتی جان افراد را نیز به خطر بیاندازد. زیرا در صورت وزش یک باد شدید ممکن است سقف استحکام خود را حفظ نکرده و دچار ریزش شود. به همین دلیل در هنگام ساخت و ساز باید استانداردهای لازم در نظر گرفته شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.